• Rok szkolny 2022/2023 - maj

  dodano dnia: 16 maja 2023 / 15:38

  Uczniowie klasy 2B ćwiczyli tabliczkę mnożenia w zakresie 100 korzystając z piramidy matematycznej. Piramida łączy naukę z ciekawą zabawą, ponieważ rozwija u dziecka zdolność do myślenia i zapamiętywania, jak również uczy wytrwałości, wzmacnia koncentrację i pomaga przezwyciężyć trudności w procesie uczenia się. Kolorowe linie brzegowe oraz gwiazdki na łączeniach trójkątów stanowią elementy samokontroli, które dają dziecku pewność, że kolejne zadania zostały rozwiązane prawidłowo. W efekcie rozwiązania wszystkich zadań uczniowie otrzymali duży trójkąt czyli tytułową piramidę.

  Podobnie jak rówieśnicy, uczniowie klasy 2A połączyli przyjemne z pożytecznym i ćwiczyli mnożenie w zakresie 100 układając piramidy matematyczne. innym razem przygotowali zdrową sałatkę owocową. Dzieci samodzielnie kroiły i obierały wszystkie owoce. Przyrządzając wspólną sałatkę doskonaliły w ten sposób umiejętność pracy w grupie.

  W klasie 4 dużym zainteresowaniem cieszy się domino ułamkowe. Tym razem uczniowie tworząc różne grupy, rywalizowai ze sobą stawiając na poprawność i czas pracy.

  Uczniowie klasy 5 w ramach lekcji techniki budowali Kolorowego Ludzika z tworzyw sztucznych.

   

  Czytaj więcej
 • Rok szkolny 2022/2023 - kwiecień

  dodano dnia: 16 maja 2023 / 14:48
  Uczniowie klasy 6 podczas lekcji techniki samodzielnie tworzyli instrukcje użytkowania wybranego urządzenia elektycznego. W każdej instrukcji  zawarte były informacje dotyczące modelu, zastosowania oraz bezpiecznego korzystania z wybranego urządzenia.
  Aby uczcić Dzień Ziemi,  przystąpili do przygotowania ekologicznych gofrów. Rozpoczęli zajęcia od przygotowania produktów. Następnie kierując się przepisem wszystkie potrzebne produkty zostały wymieszane za pomocą miksera. Powstałe ciasto było pieczone w gofrownicach, gdzie nabierało odpowiedniego koloru i kształtu. Gotowe wypieki doprawiane były według gustu i smaku owocami, bitą śmietaną, dżemem, cukrem pudrem. To było bardzo interesujące, praktyczne i „słodkie” doświadczenie, które przyniosło wiele radości i świetnej zabawy.
  Na matematyce pracując w grupach zgłębiali i utrwalali wiedzę matematyczną dotyczącą wielokątów. Mogli utrwalić własności poznawanych figur i budować inne wielokąty o podanych własnościach. Niby prosta sprawa a jednak problemów było wiele.
   

   

  Czytaj więcej
 • Rok szkolny 2022/2023 - marzec

  dodano dnia: 8 maja 2023 / 13:32

  W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi uczniowie kl.2b wykonali zajączka. Włóczkę, jak również aparat fotograficzny, którym wykonano zdjęcia szkoła otrzymała w ramach programu Laboratorium Przyszłości

  Uczniowie klasy VI i VII wykonywali postać teatralną korzystając z przyniesionych przez siebie materiałów i narzędzi krawieckich dostępnych w Laboratorium .  

  Na lekcji plastyki uczniowie klasy VI i VII,  podjęli się zadania szycia kostiumu dla postaci teatralnej. Niezbędna okazała się szafka krawiecka naszego Laboratorium.

  Na zajęciach matematyki rozwijamy swoją wiedzę i twórcze myślenie! Uczymy się współpracy w zespole oraz logicznego myślenia układając domina matematyczne według zasad określonych przez nauczyciela. Dzięki pomocom z programu Laboratoria Przyszłości rozwijamy swoje umiejętności pamięciowego wykonywania podstawowych działań oraz swobodnego posługiwania się ułamkami.

  Czytaj więcej
 • Rok szkolny 2022/2023 - luty

  dodano dnia: 8 maja 2023 / 13:31

  Rozwijanie talentów i zainteresowań kulinarnych uczniów. Wdrażanie do zdrowej rywalizacji podczas wykonywania babeczek, naleśników czy tostów i pizzy. Uczniowie pod bacznym okiem nauczyciela wykonywali kolejne czynności prowadzące do przygotowania gofrów, bezpiecznie posługując się mikserem i gofrownicą. Zajęcia kulinarne to również uczenie się pracy w zespole.

  Czytaj więcej
 • Rok 2022/2023 - styczeń

  dodano dnia: 8 maja 2023 / 13:29

  Najmłodsi uczniowie mogli korzystać z wyposażenia szafki krawieckiej przy wykonywaniu swojej pacynki ze skarpety. Uczniowie sumiennie przestrzegali zasad bezpiecznego posługiwania się igłą  i nożyczkami.

  W ramach pomocy zakupionych z programu Laboratoria Przyszłości kl.II b doskonaliła umiejętności manualne. Podczas lekcji techniki uczniowie tkali  dywaniki na krosnach.

  Czytaj więcej
 • Rok szkolny 2022/2023 - grudzień

  dodano dnia: 8 maja 2023 / 13:28

  Miesiąc grudzień upłynął pod znakiem pieczenia pierniczków w różnych kształtach i kolorach. Najwięcej radości sprawiała degustacja własnoręcznie przygotowanych smakołyków.

  Udział w programie "Laboratoria Przyszłości". W klasie VI zostały przeprowadzone zajęcia kulinarne, w czasie których uczniowie przygotowywali pizzę. Podczas zajęć zostali oni zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego, higieny podczas przygotowywania posiłków oraz utrwalali nawyk kulturalnego zachowania się przy stole. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy, które już wcześniej były wybrane. Każda z grup z wielkim zapałem pracowała według swojego przepisu i pomysłu używając do tego blenera, miksera itp. Gotowe pizze zostały upieczone w piekarniku i wyglądały apetycznie a smakowały jeszcze lepiej.

  Klasa I w Laboratorium  podjęła się ciekawego zadania - założyła hodowlę kryształków. Po kilku tygodniach sprawdzi efekty naszej pracy.

  Tuż przed Bożym Narodzeniem, aby jeszcze głębiej zrozumieć sens świąt chrześcijańskich, wykorzystaliśmy podczas lekcji religii laboratorium przyszłości, do stworzenia Bożonarodzeniowej Szopki. Wyjątkowa zabawa miała także swój finał podczas konkursu, na który zgłosiliśmy nasz wykonany z gipsu i kartonu model. W związku z tym, że tematem konkursu była: „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”, w projekt została zaangażowana cała szkoła jako jedna rodzina Szkoły Podstawowej. Każda klasa uczestniczyła w zajęciach prowadzonych w laboratorium przyszłości i pracowała nad różnego rodzaju detalami szopki. Praca zajęła trzecie miejsce w konkursie, który organizował Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej.

   

  Czytaj więcej
 • Rok szkolny 2022/2023 - listopad

  dodano dnia: 8 maja 2023 / 13:27

  Uczniowie klasy IV na lekcji plastyki tworzyli prace korzystając z przyrządów malarskich Laboratorium. Powstały ciekawe dzieła wykonane metodą frotażu. Pomocne okazały się również pastele. Posłużyły one uczniom do stworzenia prac - śladów różnych materiałów.

  Uczniowie klasy IIa brali udział w zajęciach kulinarnych – pieczenie gofrów. Dzieci uczyły się bezpiecznego korzystania z urządzeń kuchennych oraz współpracy w przygotowaniu wspólnego deseru.

  Buduj i konstruuj - zabawy z klockami Lego, planowanie i konstruowanie robota, rozwijanie sprawności manualnej oraz kreatywności ucznia, prezentowanie wytworu swojej pracy.

  Serce dla Niepodległej - wykonanie serca na podstawie wzoru - wyszywanie. Rozwijanie percepcji wzrokowej oraz koordynacji wzrokowo - ruchowej.

  Czytaj więcej
 • Rok szkolny 2022/2023 - październik

  dodano dnia: 8 maja 2023 / 13:25

  Październik to kolejny miesiąc naszych zajęć w Laboratorium Przyszłości.

  Uczniowie klasy I zapoznali się z urządzeniami elektrycznymi dostępnymi w naszym Laboratorium. Poznali działanie niektórych urządzeń oraz zasady bezpiecznego ich użytkowania.

  Uczniowie klas IV-VIII sprawdzali swoje zdolności kulinarne przygotowując gofry, kanapki, ciasteczka. Mieli możliwość poznać zasady obowiązujące podczas przygotowania potraw, zapoznali się z zasadami bezpiecznego korzystania ze sprzętu AGD oraz poznali zasady zdrowego odżywiania a także rozwijali umiejętność ważenia składników. Czas upłynął im w miłej atmosferze zarówno podczas wspólnego przygotowywania posiłków, jak również podczas sprzątania miejsca pracy i konsumowania potraw przy wspólnym stole.

  Młodsi uczniowie klas I- III również korzystali z kuchni szykując kanapki, gofry i babeczki. Radości było przy degustacji co niemiara.

  Czytaj więcej
 • Rok szkolny 2022/2023 - wrzesień

  dodano dnia: 8 maja 2023 / 13:23

  We wrześniu uczniowie klas II układali tangramy otrzymane w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.  Praca z tangramami to świetna zabawa, która rozwija u dzieci wyobraźnię, zdolność kreatywnego myślenia oraz uczy koncentracji i spostrzegawczości. Drugoklasiści uczyli się również przyszywać samodzielnie guziki w myśl powiedzenia „małymi krokami do samodzielności”.

  Uczniowie klasy VI na lekcji plastyki oraz techniki podjęli próbę szydełkowania - korzystali z wyposażenia szafki krawieckiej bogatej w różnorodne włóczki oraz niezbędne do robótek ręcznych szydełka.

  Nasi uczniowie uwielbiają gotować i piec. Powstawały u nas takie smakołyki jak naleśniki i gofry. Była to również doskonała okazja do zapoznania się z zapleczem kuchennym oraz instrukcją obsługi urządzeń i zasadami BHP

  Czytaj więcej
 • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

  dodano dnia: 23 lutego 2023 / 20:16

  Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły z terenu Gminy Bukowina Tatrzańska otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

  Szkoły Podstawowe Gminy Bukowina Tatrzańska otrzymały sprzęt do nauki zgodnie z katalogiem wyposażenia. Katalog zawiera również wyposażenie dodatkowe, które szkoła wybiera według własnego uznania.

  Obecnie w skład wyposażenia podstawowego wchodzą:

  - Drukarki 3D z akcesoriami,

  - Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami,

  - Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć,

  - Stacje lutownicze.

  Założeniem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

  Inicjatywa jest obsługiwana przez specjalną stronę internetową dostępną pod adresem https://www.gov.pl/web/laboratoria

   

   

   

  Czytaj więcej