Rok szkolny 2022/2023 - maj

Uczniowie klasy 2B ćwiczyli tabliczkę mnożenia w zakresie 100 korzystając z piramidy matematycznej. Piramida łączy naukę z ciekawą zabawą, ponieważ rozwija u dziecka zdolność do myślenia i zapamiętywania, jak również uczy wytrwałości, wzmacnia koncentrację i pomaga przezwyciężyć trudności w procesie uczenia się. Kolorowe linie brzegowe oraz gwiazdki na łączeniach trójkątów stanowią elementy samokontroli, które dają dziecku pewność, że kolejne zadania zostały rozwiązane prawidłowo. W efekcie rozwiązania wszystkich zadań uczniowie otrzymali duży trójkąt czyli tytułową piramidę.

Podobnie jak rówieśnicy, uczniowie klasy 2A połączyli przyjemne z pożytecznym i ćwiczyli mnożenie w zakresie 100 układając piramidy matematyczne. innym razem przygotowali zdrową sałatkę owocową. Dzieci samodzielnie kroiły i obierały wszystkie owoce. Przyrządzając wspólną sałatkę doskonaliły w ten sposób umiejętność pracy w grupie.

W klasie 4 dużym zainteresowaniem cieszy się domino ułamkowe. Tym razem uczniowie tworząc różne grupy, rywalizowai ze sobą stawiając na poprawność i czas pracy.

Uczniowie klasy 5 w ramach lekcji techniki budowali Kolorowego Ludzika z tworzyw sztucznych.