Rok szkolny 2022/2023 - kwiecień

Uczniowie klasy 6 podczas lekcji techniki samodzielnie tworzyli instrukcje użytkowania wybranego urządzenia elektycznego. W każdej instrukcji  zawarte były informacje dotyczące modelu, zastosowania oraz bezpiecznego korzystania z wybranego urządzenia.
Aby uczcić Dzień Ziemi,  przystąpili do przygotowania ekologicznych gofrów. Rozpoczęli zajęcia od przygotowania produktów. Następnie kierując się przepisem wszystkie potrzebne produkty zostały wymieszane za pomocą miksera. Powstałe ciasto było pieczone w gofrownicach, gdzie nabierało odpowiedniego koloru i kształtu. Gotowe wypieki doprawiane były według gustu i smaku owocami, bitą śmietaną, dżemem, cukrem pudrem. To było bardzo interesujące, praktyczne i „słodkie” doświadczenie, które przyniosło wiele radości i świetnej zabawy.
Na matematyce pracując w grupach zgłębiali i utrwalali wiedzę matematyczną dotyczącą wielokątów. Mogli utrwalić własności poznawanych figur i budować inne wielokąty o podanych własnościach. Niby prosta sprawa a jednak problemów było wiele.