Rok szkolny 2022/2023 - grudzień

Miesiąc grudzień upłynął pod znakiem pieczenia pierniczków w różnych kształtach i kolorach. Najwięcej radości sprawiała degustacja własnoręcznie przygotowanych smakołyków.

Udział w programie "Laboratoria Przyszłości". W klasie VI zostały przeprowadzone zajęcia kulinarne, w czasie których uczniowie przygotowywali pizzę. Podczas zajęć zostali oni zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego, higieny podczas przygotowywania posiłków oraz utrwalali nawyk kulturalnego zachowania się przy stole. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy, które już wcześniej były wybrane. Każda z grup z wielkim zapałem pracowała według swojego przepisu i pomysłu używając do tego blenera, miksera itp. Gotowe pizze zostały upieczone w piekarniku i wyglądały apetycznie a smakowały jeszcze lepiej.

Klasa I w Laboratorium  podjęła się ciekawego zadania - założyła hodowlę kryształków. Po kilku tygodniach sprawdzi efekty naszej pracy.

Tuż przed Bożym Narodzeniem, aby jeszcze głębiej zrozumieć sens świąt chrześcijańskich, wykorzystaliśmy podczas lekcji religii laboratorium przyszłości, do stworzenia Bożonarodzeniowej Szopki. Wyjątkowa zabawa miała także swój finał podczas konkursu, na który zgłosiliśmy nasz wykonany z gipsu i kartonu model. W związku z tym, że tematem konkursu była: „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”, w projekt została zaangażowana cała szkoła jako jedna rodzina Szkoły Podstawowej. Każda klasa uczestniczyła w zajęciach prowadzonych w laboratorium przyszłości i pracowała nad różnego rodzaju detalami szopki. Praca zajęła trzecie miejsce w konkursie, który organizował Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej.