LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły z terenu Gminy Bukowina Tatrzańska otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Szkoły Podstawowe Gminy Bukowina Tatrzańska otrzymały sprzęt do nauki zgodnie z katalogiem wyposażenia. Katalog zawiera również wyposażenie dodatkowe, które szkoła wybiera według własnego uznania.

Obecnie w skład wyposażenia podstawowego wchodzą:

- Drukarki 3D z akcesoriami,

- Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami,

- Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć,

- Stacje lutownicze.

Założeniem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Inicjatywa jest obsługiwana przez specjalną stronę internetową dostępną pod adresem https://www.gov.pl/web/laboratoria