• XXIX GMINNY TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR PREZESA BANKU SPÓŁDZIELCZEGO ZIEM GÓRSKICH KARPATIA

  dodano dnia: 28 września 2022 / 18:27

  W dzisiejszym turnieju daliście jak zawsze z siebie wszystko:

  II miejsce - drużyna chłopcòw

  IV miejsce - drużyna dziewczyn

  Jesteśmy z Was dumni!

  Gratulacje!

  Czytaj więcej
 • Ekologia na wesoło

  dodano dnia: 19 września 2022 / 20:36

  " Przygoda małej chmurki" i " Najważniejsza lekcja", to dwa przedstawienie o tematyce ekologicznej, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

  Czytaj więcej
 • Spektakl "Mały Książę"

  dodano dnia: 16 września 2022 / 15:54

  Uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami z wielkim podziwem oglądali spektakl "Mały Książę"w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. Miło nam było oglądać w przedstawianej opowieści m.in. uczniów z naszej szkoły. Dziękujemy zespołowi teatralnemu" Mali Kombinatorzy"  za zaproszenie i  zaangażowanie oraz podejmowanie coraz to nowych inicjatyw. Gratulujemy świetnego wystąpienia. 

  Czytaj więcej
 • Pierwszy dzień w szkole

  dodano dnia: 1 września 2022 / 15:13

  1 września uczniowie tłumnie zjawili się w szkole. Z radością witali się po wakacjach, a na ich twarzach widać było uśmiechy. Najmłodszym z dumą towarzyszyli rodzice. Nowy rok szkolny oficjalnie zainaugurowała dyrektor, Bogumiła Ciągwa. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności w krótkim przedstawieniu, a pierwszoklasiści  poznali swoją wychowawczynię. Przedstawiono też nową kadrę pedagogiczną. Pani Dyrektor złożyła życzenia jak najlepszych wyników w nauce. Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas, by spotkać się z wychowawcami.

  Czytaj więcej
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

  dodano dnia: 29 sierpnia 2022 / 17:18

  Rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczynamy Mszą św. o godz. 8.00 w Kościele Parafialnym.

  Następnie zapraszamy do budynku szkoły na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2022/2023.

  Informujemy, że karty zapisu dziecka na świetlicę i obiady szkolne są do pobrania na stronie szkoły.

  Czytaj więcej
 • Nagrody Wójta Gminy

  dodano dnia: 19 września 2022 / 20:56

  Absolwenci szkół Gminy Bukowina Tatrzańska otrzymali Nagrody Wójta za osiągnięcie wysokich wyników na egzaminie ósmoklasisty. Wśród nagrodzonych z naszej szkoły znalazło się sześciu absolwentów. Nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, otrzymały również nauczycielki j. angielskiego i matematyki. Gratulacje!

   

  Czytaj więcej
 • WAKACJE, WAKACJE, WAKACJE...

  dodano dnia: 23 czerwca 2022 / 22:18

  Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom na nadchodzące wakacje składamy najserdeczniejsze życzenia bezpiecznego wypoczynku, wspaniałej słonecznej pogody, wielu ciekawych przygód i miłych spotkań, chwil wartych wspomnień oraz niezapomnianych wrażeń.

  Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

   

  Pamiętaj o bezpieczeństwie!!!

  Czytaj więcej
 • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

  dodano dnia: 24 czerwca 2022 / 14:7

  Czytaj więcej
 • Gminny Turniej Siatkòwki

  dodano dnia: 24 czerwca 2022 / 7:24

  Gminny Turniej Siatkòwki

  Drużyna dziewczyn - II miejsce

  Drużyna chłopców - IV miejsce

  Czytaj więcej
 • "Chrzest" uczniów klasy 7

  dodano dnia: 24 czerwca 2022 / 15:2
  Zaprawa bojowa – chrzest uczniów klasy 7. 
  Dnia 8 czerwca 2022 odbył się „chrzest” uczniów klasy 7 wraz z wychowawcą, 
  Panią Małgorzatą Ziemianek, który przeprowadzili starsi koledzy i koleżanki z klasy 8. Aura pogodowa pozwoliła przygotować i przeprowadzić „chrzest” na boisku szkolnym.
  Siódmoklasiści wraz z wychowawcą, Panią Małgorzatą Ziemianek, zostali poddani próbie wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
  Klasa 8 przygotowała dla swoich następców zadania, podczas których mogli przetestować swoich pięć zmysłów – wzrok, słuch, smak, węch i dotyk.
  Towarzyszyło temu wiele emocji, śmiechu a nawet łez. Uczniowie klasy 7 obiecali godnie reprezentować swoich poprzedników w następnym roku szkolnym.
  Czytaj więcej
 • Międzynarodowy Konkurs „Dzień poezji i prozy słowackiej im. Františka Kolkoviča”

  dodano dnia: 24 czerwca 2022 / 15:7

  Dnia 3 czerwca 2022 w świetlicy Koła TSP w Łapszach Wyżnych odbył się konkurs recytatorski pt.: „Dzień poezji i prozy słowackiej im. Františka Kolkoviča”. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów w kategoriach klas 1-4 i klas 5-8. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
  Milena Ziemianek – II miejsce, proza
  Julia Tatar – II miejsce, proza
  Bartłomiej Gajdzis – wyróżnienie, poezja
  Piotr Wojtas – wyróżnienie, proza
  Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

  W czasie konkursu zostały rozdane również nagrody z konkursu plastycznego organizowanego przez czasopismo Život. Tematem tegorocznego konkursu była Bratysława – stolica Słowacji – jej zabytki i historia. Nagrody i wyróżnienia w tym konkursie otrzymali:
  - w kategorii klas 1-4: Stanisław Budz (14. miejsce); Kinga Trzop, Krzysztof Madeja, Milena Plucińska - wyróżnienia

  - w kategorii klas 5-8: Milena Ziemianek (12. miejsce), Szymon Wojtyczka (14. miejsce), Grzegorz Twardowski, Nadia Baran - wyróżnienia

  Czytaj więcej
 • Święto Dzieci Gminy Bukowina Tatrzańska

  dodano dnia: 14 czerwca 2022 / 22:30

  1 i 2 czerwca 2022 roku  Wójt Gminy zorganizował dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3 Dzień Dziecka.

  Czytaj więcej
 • Z wizytą w Tartaku

  dodano dnia: 14 czerwca 2022 / 22:6
  Czytaj więcej
 • Szlakiem Piastów 30.05-01.06.2022

  dodano dnia: 2 czerwca 2022 / 21:2

  Program „Poznaj Polskę”, Bank Spółdzielczy „Karpatia” w Bukowinie Tatrzańskiej, nasi Rodzice oraz niezastąpieni nauczyciele , sprawili, że po raz kolejny mogliśmy poznać bardziej odległe zakątki naszego kraju. Tym razem wędrowaliśmy Szlakiem Piastów zwiedzając przepiękny  Poznań, Gniezno, Biskupin i Toruń, zgłębiając wiedzę na temat tych miast, ich zabytków oraz władców, o których wiedzę przekazywali nam wspaniali miejscowi przewodnicy. Podczas wycieczki staliśmy się na chwilę „Detektywami historii” zwiedzając Poznań. Mogliśmy sprawdzić prawdziwość hasła reklamowego „Poznań wart jest Poznania. Tu wszystko się zaczęło”. Zgłębiliśmy wiedzę na temat Początków Państwa Polskiego zwiedzając  m. in. Muzeum, Katedrę oraz Drzwi Gnieźnieńskie. Przemierzaliśmy  po Rezerwacie archeologicznym w Biskupinie, który  jest uznany za Pomnik Historii z licznymi śladami dawnego osadnictwa, od epoki kamienia po wczesne średniowiecze. Nie obcy nam będzie również Toruń – miasto Piernika, Kopernika i Pokoju. Spacerując po Toruńskiej Starówce, oglądaliśmy dowody świadczące o bogactwie miasta w przeszłości;  jego mury, ratusze, kamienice, czy liczne świątynie – Toruński gotyk na dotyk. Przemierzając nasz urokliwy kraj, zapisały się w naszej pamięci inne niż u nas krajobrazy. Temu wszystkiemu towarzyszył dobry humor, wspaniała atmosfera i idealna pogoda. Już dziś planujemy kolejne tak kształcące wyjazdy. Wszystkim za wszystko dziękujemy.

  Czytaj więcej
 • Dzień Dziecka

  dodano dnia: 1 czerwca 2022 / 7:48

  Życzymy Wam, aby Wasze dzieciństwo było jak najlepsze i by trwało jak najdłużej. Nie dorastajcie za szybko, cieszcie się każdym dniem, dokąd beztroska jest Waszym przywilejem. Aby każdy dzień był pełen przygód i wyjątkowy. 

  Czytaj więcej
 • Egzaminy ósmoklasistów

  dodano dnia: 24 maja 2022 / 16:40

  We wtorek 24 maja rozpoczął się trzydniowy egzamin uczniów klasy 8. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.

  W pierwszym dniu egzaminu ósmoklasisty, we wtorek, uczniowie piszą egzamin z języka polskiego. W drugim dniu, w środę, będzie egzamin z matematyki. W trzecim dniu, w czwartek, będzie egzamin z języka obcego nowożytnego. Podobnie jak w ubiegłym roku egzamin jest przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszone w grudniu 2020 r.

  Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 1 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 8 lipca br.

  Wynik egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia – to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia. Życzymy powodzenia!

  Czytaj więcej
 • Konkurs Kangur Matematyczny 2022

  dodano dnia: 11 maja 2022 / 20:41

  Znamy wyniki konkursu matematycznego Kangur.

  Wśród 31 uczniów kl.2-8 wysokie wyniki osiągnęło 6 uczniów.

  Bardzo dobry wynik:

  Kategoria Kadet - klasa 8 - Młynarczyk Jakub

  Wyróżnienia:

  Kategoria Żaczek - klasa 2 - Trzop Kinga

  Kategoria Maluch - klasa 3 - Młynarczyk Michał

  Kategoria Beniamim - klasa 5 - Martinczak Michał

  Kategoria Kadet - klasa 7 - Machaj Jan, Wojtas Piotr

  Brawa dla wszystkich konkursowiczów, a szczególne GRATULACJE dla najlepszych.

  Czytaj więcej
 • "Witaj Maj"

  dodano dnia: 1 maja 2022 / 17:0

  AKADEMIA Z OKAZJI 3 MAJA

  Czytaj więcej
 • Sprzątanie Świata

  dodano dnia: 22 kwietnia 2022 / 16:6

  „Sprzątanie świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Wychowawcy klas przeprowadzili pogadanki na temat działań podejmowanych w tym dniu m.in przez starszych i młodszych uczniów szkoły. Dzieci zostały uwrażliwione na kwestię szacunku do przyrody wyrażającą się w zabieraniu własnych śmieci ze sobą lub umieszczaniu ich w przeznaczonych do tego miejscach. We wskazane rejony objęte sprzątaniem, pod okiem nauczycieli wyruszyli uczniowie zaangażowani w akcję. Wcześniej zostali zaopatrzeni w niezbędne atrybuty – rękawiczki jednorazowe oraz pojemne worki, o które zadbały władze gminy. Po niedługim czasie sprzątania, uczniowie nieśli worki, wypełnione śmieciami niefrasobliwych ludzi. Akcja ,,Sprzątanie świata” była nie tylko spacerem, ale przede wszystkim praktyczną lekcją szacunku do przyrody. Liczymy na to, że uczeń, który podniesie butelkę, puszkę czy papierek zastanowi się nad własnym postępowaniem i sam nie rzuci śmieci w nieodpowiednim miejscu. Chcielibyśmy, by wyedukowani w ten sposób młodzi ludzie przerwali łańcuch nieodpowiednich zachowań wobec bogactwa niszczonej przyrody.

  Czytaj więcej