• Biegi przełajowe - zawody gminne

  dodano dnia: 13 czerwca 2024 / 17:44

  Ach co to był za dzień…. :)

  12 czerwca odbyły się Gminne Zawody w Biegach Przełajowych. Do rywalizacji przystąpiło 16 uczniów naszej Szkoły w 8 kategoriach wiekowych. Wszyscy dzielnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zawodach, które zakończyły się wielkim sukcesem – I miejsce dla reprezentacji chłopców i II miejsce dla reprezentacji dziewczyn w ogólnej klasyfikacji szkół Gminy Bukowina Tatrzańska.

  Najwyższe miejsca w swoich biegach zajeli:

  Sandra Więckiewicz- VII miejsce

  Mateusz Haniaczyk – IV miejsce

  Aniela Gajdzis – I miejsce

  Piotr Bafia – I miejsce

  Zuzanna Trzop – I miejsce

  Mateusz Kościelniak – III miejsce

  Emila Brożna – III miejsce

  Marcin Haniaczyk – II miejsce

  Milena Plucińska – II miejsce

  Michał Młynarczyk – III miejsce

  Karolina Czepielik – IV miejsce

  Antoni Krupa – IV miejsce

  Wiktoria Rusnak – V miejsce

  Michał Martinczak – VII miejsce

  Daria Volk – III miejsce

  Jakub Chowaniec – II miejsce

  GRATULUJEMY!

  Czytaj więcej
 • "Niech moc będzie z Wami"

  dodano dnia: 12 czerwca 2024 / 22:3

  W dniu 13 czerwca odbędzie się Dzień Sportu "Aleją Gwiazd" w ramach programu "Trzymaj formę"- Dzień Dziecka. Wszyscy uczniowie przychodzą ubrani na sportowo (koszulka, spodenki) z akcentem barw narodowych (biało-czerwonych). Serdecznie zapraszamy !!! Uczniowie klas 8 i 7 wraz z nauczycielem wychowania fizycznego.

  Czytaj więcej
 • Alpaki i nie tylko

  dodano dnia: 28 maja 2024 / 20:16

  Wycieczka do zagrody naszego kolegi z klasy.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Wieliczki

  dodano dnia: 28 maja 2024 / 9:9

  17 maja 2024 r. uczniowie klas I-III odwiedzili Krakowską Manufakturę Czekolady. Dzieci poznały historię powstania czekolady oraz proces produkcji czekolady od samego ziarenka. Uczestnicy warsztatów wykonali własne pralinki, rysowali topioną czekoladą, pisali na tabliczce czekolady, dekorowali pralinki posypkami (kokos, kolorowy cukier). Każdy uczeń otrzymał własnoręcznie zrobione słodycze. Następnie dzieci udały się do Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie z przewodnikiem spacerowały kilkusetletnimi korytarzami  po pełnej tajemnic trasie turystycznej. O sekretach kopalni opowiedział przewodnik, a uczniowie zobaczyli jeziora solankowe, komory i kaplice wykute w soli przez górników. Wycieczka do Wieliczki to była także dawka zdrowia - przebywanie w mikroklimacie kopalni wzmacnia odporność, łagodzi alergie i działa kojąco na układ oddechowy.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Szczecina

  dodano dnia: 27 maja 2024 / 21:51

  Wycieczka uczniów do Szczecina była niezwykle ekscytującym wydarzeniem, zwłaszcza że był to dla większości pierwszy lot samolotem. Po przylocie do miasta i krótkim odpoczynku, rozpoczęli swoją przygodę od zwiedzania Zamku Książąt Pomorskich dynastii Gryfitów. Zamek zachwycił swoją architekturą i bogatą historią, a uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wiele o rządzącej niegdyś dynastii.  Uczniowie przeszli przez Bramę Panieńską, podziwiając jej zabytkową konstrukcję oraz podziwiali Krzywy Ratusz, którego nietypowa architektura wzbudziła zainteresowanie uczniów. Na wycieczkowym szlaku znajdował się pomnik beczek ze śledziami, symbolizujący dawny przemysł rybny regionu. Uczniowie przemierzali trasę, podziwiając  kolejowy most zwodzony, który stanowił okazję do omówienia infrastruktury transportowej miasta. Dotarli do miejsca, gdzie rzeka Odra łączy się z Morzem Bałtyckim. Dużym zainteresowaniem cieszył się również bijący 16 razy o godzinie 12.00, Zamkowy Zegar Astronomiczny z figurą błazna Mikołaja i datownikiem. Kolejnym etapem była gotycka Katedra św. Jakuba, gdzie wysłuchali pięknego koncertu organowego i prezentacji tego instrumentu . Po koncercie przeszli obok Bramy Portowej i budynku starej poczty, kontynuując swoją wędrówkę do Pałacu Ziemstwa Pomorskiego, który obecnie mieści Akademię Sztuk Pięknych. Uczniowie odwiedzili także Urząd Marszałkowski, gdzie wjechali na dach budynku i podziwiali panoramiczny widok na całe miasto. Zwiedzili Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie mogli podziwiać różne okazy zabytkowych pojazdów, motorów, maszyn do szycia czy  maszyn do pisania.   Kolejnym przystankiem był Urząd Miasta, a później zwiedzili zabytkową Willę Lentza, w której dziewczyny na widowni zaprezentowały śpiew i taniec z naszego regionu. W czsie wycieczki uczniowie mieli do wykonania zadanie, polegające na dojściu w grupach do Katedry, gdzie wjechali na wieżę i podziwiali niesamowitą panoramę Szczecina. Odwiedzili także Muzeum Współczesne oraz podziwiali mur fortyfikacyjny. Przechodząc obok Ratusza Czerwonego, w którym obecnie mieści się Urząd Morski, dotarli do Wałów Chrobrego. Tam rozpoczęli rejs statkiem, podczas którego mogli zobaczyć najmniejszą wyspę Bielawę, plażę miejską, Stocznię Szczecińską, Port Szczeciński oraz powstającą największą suwnicę w Europie, zdolną unieść ciężar 240 ton. W dalszej części dnia  odwiedzili największy cmentarz w Polsce, trzeci co do wielkości na świecie, oraz Centrum Nauki Morskiej czyli nowoczesne i interaktywne miejsce, które skupia się na edukacji i popularyzacji wiedzy o morzu oraz technologii morskiej. Znajduje się tam wiele atrakcji i ekspozycji, które przyciągają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta na stadionie Pogoni Szczecin, gdzie mogli zobaczyć miejsce, gdzie odbywają się mecze lokalnej drużyny piłkarskiej. Wycieczka była pełna wrażeń i dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych doświadczeń.

   

  Czytaj więcej
 • Egzamin ósmoklasisty

  dodano dnia: 13 maja 2024 / 22:8

  W dniach 14-16 maja ósmoklasiści pisali egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Wyniki tych egzaminów są dla nich bardzo ważne gdyż mają wpływ na rekrutację do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej. Wszystkim uczniom życzymy wysokich wyników.

   

  Czytaj więcej
 • Święta Majowe

  dodano dnia: 7 maja 2024 / 22:9

  6 maja 2024r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Świąt Majowych, podczas której ucniowie klas 3A i 6 przypomnieli ważność tych Świąt dla naszego Narodu.  

  Czytaj więcej
 • Finał XX Powiatowego Konkursu Matematycznego „Matematyka pomaga i bawi”

  dodano dnia: 6 maja 2024 / 13:22

  Uczennica naszej szkoły z klasy VIII zakwalifikowała się do finału XX Powiatowego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych „Matematyka pomaga i bawi”, organizowanego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Heleny Marusarzówny w Zakopanem.  Uroczyste podsumowanie konkursu, z udziałem władz miasta i przedstawiciela organizatorów, odbyło się 30 kwietnia w Urzędzie Miasta Zakopane. Na 34 uczniów, którzy zakwalifikowali się do finału nasza uczennica Aleksandra Malec zajęła II miejsce zdobywając tytuł laureata. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

  Czytaj więcej
 • Akcja "Sprzątanie Świata"

  dodano dnia: 26 kwietnia 2024 / 19:10

  W dniu dzisiejszym uczniowie naszej Szkoły brali udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Uczniowie w podziękowaniu za zaangażowanie otrzymali od Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska słodkości, wodę i kiełbasę na zorganizowanie ogniska. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Zorganizowanie sprzątania i zachowanie czystości to ważne zadanie, które wielu z nas konsekwentnie realizuje przez cały rok.

  Czytaj więcej
 • III MARATON TENISA STOŁOWEGO - IV TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

  dodano dnia: 8 kwietnia 2024 / 12:40

  Dużo emocji i zabawy, czyli III Maraton Tenisa Stołowego już za nami!

  Oto lista zwycięzców:

  Klasa IV: I miejsce – Natalia Kościelniak, Bartłomiej Gajdzis II miejsce – Milena Pacyga, Stanisław Budz III miejsce – Wiktoria Silan, Marcin Haniaczyk

  Klasa V: I miejsce – Maja Martinczak, Michał Młynarczyk II miejsce – Karolina Lach, Bartłomiej Łojek III miejsce – Barbara Machaj, Karol Bernadek

  Klasa VI: I miejsce – Lena Sołtys, Antoni Krupa II miejsce – Karolina Czepielik, Łukasz Wojtas III miejsce – Julia Haniaczyk, Szymon Golonka

  Klasa VII-VIII: I miejsce – Aleksandra Malec, Ludwik Gizak II miejsce – Klaudia Sołtys, Stanisław Felong III miejsce – Magdalena Twardowska, Jakub Chowaniec

  Czytaj więcej
 • "Poznajemy nasze lasy i ojczystą przyrodę"

  dodano dnia: 4 kwietnia 2024 / 20:41

  19 marca odbył się X Regionalny Etap Konkursu "Poznajemy nasze lasy i ojczystą przyrodę". Uczennice naszej szkoły brały udział w tym konkursie, gdzie dzielnie walczyły z testem, który nie należał do łatwych. Gratulujemy!

  Czytaj więcej
 • Życzenia Świąteczne

  dodano dnia: 25 marca 2024 / 22:31

  Czytaj więcej
 • Kangur Matematyczny 2024

  dodano dnia: 21 marca 2024 / 15:47

  Tradycją naszej szkoły jest udział uczniów w konkursie Kangur Matematyczny. W tym roku szkolnym do konkursu we wszystkich kategoriach zgłosiło się 41 uczniów. Konkurs ten organizowany jest niemal na całym świecie. Jego celem jest wartościowa zabawa, popularyzacja nauki oraz, jak twierdzą organizatorzy Kangura, stworzenie matematycznej manifestacji o jak największym zasięgu. Ma on charakter jednorazowego testu. Nie ma etapu eliminacyjnego czy sprawdzianów wstępnych – każdy uczeń może podejść do konkursu. Co ważne, Kangur nie ma również testu finałowego czy etapu rywalizacji międzynarodowej. Test należy rozwiązać w ciągu 75 minut. Rodzaj zadań jest zależny od poziomu konkursu. Tematyka może lekko wykraczać poza zakres podstawowy dla danej klasy. Test Kangura składa się z zadań, z których wiele ma charakter zagadek i łamigłówek. Z drugiej strony – pytań jest dużo, a czasu na udzielenie odpowiedzi jest naprawdę niewiele. Uczniowie, poza kategorią Żaczek i Maluch, mają 75 minut na rozwiązanie 30 zadań. To zaledwie 2,5 minuty na jedno zadanie, czyli… naprawdę niewiele. Mimo tego, to konkurs nie tylko dla nagród i prestiżu, ale także dla rozwoju – poszerzenia swojej wiedzy i doskonalenia umiejętności logicznego myślenia. Gorąco kibicujemy uczestnikom konkursu i czekamy na wyniki w maju.

  Czytaj więcej
 • Laboratoria przyszłości

  dodano dnia: 15 marca 2024 / 9:4

  Uczniowie klasy 5-7 mieli okazję po powrocie z wakacji sprawdzić swoje umiejętności matematyczne podczas gry „Piramida matematyczna”. Tabliczkę mnożenia, dzielenie oraz dodawanie i odejmowanie ćwiczyli nie tylko na matematyce, ale również na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych.

  Uczniowie klasy 4 doskonalili umiejętności pamięciowego wykonywania czterech działań na liczbach naturalnych układając domina matematyczne.

   Przygotowanie zdrowego i szybkiego posiłku lub deseru to połączenie przyjemnego i pożytecznego, wiedzy i umiejętności zarówno kulinarnych, jak i matematycznych. Uczniowie ćwiczyli umiejętność zważenia, odmierzenia składników, wykonania przepisu zgodnie z przepisem a efekt jest po prostu słodki! Zajęcia rewalidacyjne w laboratorium przyszłości, to jedna z ulubionych form pracy naszych uczniów.

  W dniu 24 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie klasy 3A zrobili kanapki w kształcie misia. Wszystkie kanapki zostały samodzielnie zrobione przez dzieci przy użyciu własnej wyobraźni. Wyglądały pięknie i wszystkim smakowały wybornie.

  Zapach pierników i świątecznych ciast unosił się po szkolnych korytarzach w miesiącu grudniu. Klasy po kolei wykrawały, piekły i ozdabiały piernikowe pyszności. Klasa 4 i 8 szukała zastosowania matematyki podczas wypieków świątecznych pierniczków. Uczniowie wykonywali ciasteczka dobierając odpowiednią ilość składników, korzystając z przepisów, miarek i wagi oraz obsługując piekarnik. Wykazali się właściwą organizacją pod względem czasu i miejsca pracy.

  Uczniowie klasy 3A również  piekli świąteczne pierniczki. Upieczone ciasteczka dekorowali kolorowym lukrem i posypkami. Pierniczki uświetniły Wigilię klasową.
  Uczniowie czekają na tę chwilę cały rok. Staje się to już naszą tradycją. Tak właśnie pachną święta.

   

  Czytaj więcej
 • 2 Targi Edukacyjne - "Kompas Kariery"

  dodano dnia: 13 marca 2024 / 20:43

  Uczniowie  klas 7 i 8 wraz z wychowawcami wzięli udział w "2 Targach Edukacyjnych" - "Kompas Kariery" w Leśnicy. Spotkanie połączone było  z prezentacją stanowisk szkół ponadpodstawowych, przy których uczniowie mogli zasięgnąć informacji o szkołach od uczniów i nauczycieli którzy je reprezentowali. Swoją ofertę na Targach prezentowało dziesięć szkół z terenu województwa małopolskiego m. in. z Nowego Targu, Zakopanego, Czarnego Dunajca oraz Tymbarku. Można było spróbować swoich sił w szyciu oraz zapoznać się z podstawami obsługi broni. Atrakcją również było kosztowanie słodkości, które były przygotowane przez uczniów z branży gastronomicznej oraz głaskanie królika, które umożliwili uczniowie na kierunku technik weterynarii. Zainteresowanie stoiskami i ofertami było bardzo duże. Na spotkaniu można było rówinież porozmawiać z Doradcami Zawodowymi, pracownikami Urzędu Pracy oraz pracownikiem Pordni Psychologiczno-Pedagogicznej z Zakopanego.

  Czytaj więcej
 • "Mały Książę" - Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym...

  dodano dnia: 6 marca 2024 / 11:40

  "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego to klasyczna historia, która przemawia do publiczności na różnych poziomach wiekowych i kulturowych. Interpretacje tej historii  mogą różnić się w zależności od teatralnego zespołu, jego wizji oraz interpretacji reżysera. Spektakl „Mały Książę”, w wykonaniu teatru nowoczesnego z Krakowa był pełen innowacyjnych elementów scenograficznych, nowatorskich interpretacji postaci i głębokich przemyśleń na temat ludzkiej natury, które są tematem przewodnim tej ikonicznej opowieści. Uczniowie naszej szkoły w wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w spektaklu a po jego zakończeniu mogli porównać go z spektaklem w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej „Mali kombinatorzy”, której aktorami są uczniowie naszej szkoły.

  Czytaj więcej
 • XX Spartakiada Dzieci i Młodzieży Gminy Bukowina Tatrzańska

  dodano dnia: 13 marca 2024 / 20:23

  W tym roku dzieci i młodzież naszej szkoły rywalizowała tylko w jednej kategorii - łyżwiarstwie szybkim, ponieważ warunki atmosferyczne nie pozwoliły na przeprowadzenie zawodów w pozostałych zimowych dyscyplinach. Uczniowie godnie reprezentowali Naszą Szkołę na tafli lodowiska i wywalczyli II miejsce.

  Czytaj więcej
 • Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus”

  dodano dnia: 26 lutego 2024 / 20:0

  31 stycznia 2024 r. uczniowie klas III brali udział w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus”. Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa z Odziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie. Celem konkursu jest przede wszystkim zachęcenie dzieci do poznawania reguł ortograficznych i posługiwania się w piśmie poprawną polszczyzną.

  Czytaj więcej
 • Gminny Turniej Szachowy

  dodano dnia: 9 lutego 2024 / 12:50

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Turnieju Szachowym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Białce Tatrzańskiej. Po zaciętych meczach wyłoniono najlepszych graczy, a w śród nich najlepszymi okazali się Łukasz Wojtas kl.6 i Marcin Martinczak kl.7 zajmując I miejsca oraz Jakub Chowaniec kl.8, który zajął II miejsce. Zwycięzcom gratulujemy!

  Czytaj więcej
 • Wyjazd na łyżwy

  dodano dnia: 8 lutego 2024 / 20:7

  Coroczny wyjazd na łyżwy to m.in. trening, nauka i zabawa połączone z eliminacjami do zawodów Gminnych.

  Czytaj więcej