• WESOŁYCH ŚWIĄT!

    dodano dnia: 17 grudnia 2024 / 21:39

    Niech ten magiczny czas przyniesie odpoczynek od codziennych obowiązków, mnóstwo uśmiechu i nadziei na lepsze jutro.

    Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzmy sobie wzajemnie chwil pełnych radości, spokoju i ciepła w gronie najbliższych.

    W Nowym Roku 2025 spełnienia zawodowych planów, samych sukcesów, zdrowia, niegasnącej motywacji. Niech każdy dzień będzie pełen pozytywnej energii i satysfakcji!

     

     

     

    Czytaj więcej
  • Ratujemy i uczymy ratować

    dodano dnia: 19 grudnia 2024 / 11:57
    Czytaj więcej
  • X Kiermasz Świętego Mikołaja

    dodano dnia: 11 grudnia 2024 / 13:41

    W tym roku organizowany jest już X Kiermasz Świętego Mikołaja. Od 9 do 19 grudnia będą sprzedawane ciasta, ciasteczka oraz własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Cały dochód z kiermaszu będzie przekazany na zakup tabletu z oprogramowaniem dla Filipa, który jest dzieckiem autystycznym i nie mówi. Ten tablet ułatwi mu komunikację z innymi. Prosimy o wsparcie i zaangażowanie. Zapraszają !!! harcerze z 24 PDH „Skalne Orły” oraz uczniowie klasy VIII.

    Czytaj więcej
  • Wizyta Świętego Mikołaja w Szkole.

    dodano dnia: 19 grudnia 2024 / 8:23
    Czytaj więcej
  • Gminny Turniej Koszykówki

    dodano dnia: 18 grudnia 2024 / 21:48

    Nie zawsze na podium ale dla nas zwycięstwo.

    Czytaj więcej
  • Szkoła Pamięta

    dodano dnia: 18 grudnia 2024 / 21:33
    Czytaj więcej
  • Rekonstrukcja historyczna

    dodano dnia: 5 grudnia 2024 / 11:18

    5 grudnia uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w ciekawym spotkaniu poświęconym bitwie o Polskę. Uczniowie wraz z prowadzącymi mogli brać udział w rekonstrukcji Powstania Warszawskiego z wykorzystaniem replik sprzętu bojowego i wyposażenia. Wydarzenie to na pewno na długo pozostanie w naszej pamęci.

    Czytaj więcej
  • Savoir-vivre - sztukę życia - dobre maniery.

    dodano dnia: 29 listopada 2024 / 9:46

    Dobre maniery powinny nam towarzyszyć na co dzień. Zasady dobrego zachowania – co to właściwie oznacza?

    Zasady dobrego zachowania, czyli słynny savoir-vivre wielu osobom kojarzy się wyłącznie ze sposobem zachowania się przy stole podczas oficjalnych spotkań. Tak jednak nie jest. Savoir-vivre to również konwenans towarzyski, zestaw zwyczajów i zachowań obowiązujących w danej grupie, który dla różnych grup i form spotkań towarzyskich może być inny. Splot dwóch francuskich słów „savoir” i „vivre”, czyli „wiedzieć” i „żyć” przetłumaczyć można jako sztuka życia.

    W naszej szkole odbyło sie spotkanie z autorem książek dla dzieci ks. Januszem Stańczukiem. Autor wykorzystał bajki do przekazania dzieciom informacji o dobrym zachowaniu się w różnych sytuacjach.

    Czytaj więcej
  • Dzień Pluszowego Misia

    dodano dnia: 29 listopada 2024 / 9:45

    W dniu 25 listopada w kl. I-III odbył się Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci  zostały zapoznane z historią misia oraz poznały różnych bajkowych i historycznych odpowiedników (Colargol, Miś Uszatek, Teddy, Kubuś Puchatek, niedźwiedź Wojtek). Podczas zajęć poznały kołysankę  Misia Uszatka oraz  rozwiązywały misiowe zagadki.  Dzieci zostały poproszone o przyniesienie swojego ulubionego pluszowego przyjaciela.  Przyszły do szkoły  ze swoimi Milutkimi przyjaciółmi. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. Ten dzień w każdej klasie przebiegał trochę  inaczej. Klasa I kolorowała misia, klasa II robiła misia z ręcznika, a klasa III wykonała misiowe kanapki. Zorganizowano  oddzielnie dla każdej z klas, konkurs  pt. "Najmniejszy miś". W kl. I najmniejszego misia przyniosły: Marcelina Wojtas, Emilia Solus, w klasie II Aleksandra Trzop, Laura Bukowińska, a w kl. III Natalka Pawlica. Ten dzień przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Dzieci były szczęśliwie, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z klasy.

    Czytaj więcej
  • Zabawa Andrzejkowa

    dodano dnia: 29 listopada 2024 / 9:45

    Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności. Z tej okazji  27 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa.  W tym dniu uczniowie klasy 7 zorganizowali zabawę, podczas której nie zabrakło tańców, zabaw i tradycyjnych wróżb. Tegoroczny DJ wspaniale poprowadził imprezę proponując ciekawe zabawy i muzykę. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa. Jak zawsze na Andrzejkach nie zabrakło również pysznych ciast przygotowanych przez naszych rodziców. Cała impreza przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze. Dziękujemy!

    Czytaj więcej
  • #STACJAEDUKACJA

    dodano dnia: 29 listopada 2024 / 8:0

    27 listopada uczniowie klas czwartych wzięli udział w wycieczce organizowanej w ramach akcji #STACJAEDUKACJA. Jest to wspólna inicjatywa Polskich Kolei Linowych i Tatrzańskiego Parku Narodowego, podczas której każdy uczeń, mógł dowiedzieć się od edukatorów wielu ciekawostek na temat tatrzańskiej przyrody, zjawisk pogodowych panujących w górach, przemirzyć krótki szlak na szczycie czy przejechać kolejką i posłuchać informacji o kolei linowej Kasprowy Wierch. 

    Czytaj więcej
  • Akcja Tabliczka Mnożenia

    dodano dnia: 19 listopada 2024 / 17:40

    W dniu 15.11.2024r. uczniowie oraz pracownicy Szkoły przystąpili do akcji w ramach XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Podczas krótkich egzaminów, egzaminatorami byli uczniowie, którzy byli niezwykle zmotywowani pełnieniem ważnej funkcji egzaminatorów. Wszystko odbywało się pod opieką dwóch nauczycieli, którzy czuwali nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów. Uczniowie-EGZAMINATORZY zostali zaopatrzeni w losy i pisemnie przepytali kolegów i koleżanki. Ogółem z zadaniami zmagało się 119 uczniów  z klas 1-8 i 12 pracowników. Z całej grupy wyłoniono 61 Ekspertów Tabliczki Mnożenia, którym wręczono certyfikaty i odznaki. Wszyscy uczniowie w tym dniu mieli możliwość pracować z różnego rodzaju zadaniami i łamigłówkami. Przygotowując się do tego dnia pojawiły się informacje na korytarzach szkolnych, uczniowie powtarzali tabliczkę, wykonywali różne zadania i w swoich klasach przygotowywali okolicznościowe gazetki. Najciekawiej udekorowaną klasą była klasa 7 i jej uczniowie zdobyli główną nagrodę. Uczniowie pozostałych klas otrzymali nagrody pocieszenia. Podsumowanie tej akcji połączone z wręczeniem nagród odbyło się na apelu szkolnym. Gratulujemy!!!

    Czytaj więcej
  • Międzynarodowy  Dzień Kropki

    dodano dnia: 19 listopada 2024 / 17:34

    Uczniowie kl. I-III przychodzili do biblioteki szkolnej na zajęcia związane z Międzynarodowym  Dniem  Kropki (każda klasa oddzielnie). Celem tych zajęć było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, zachęcenie ich do tworzenia i działania. Zajęcia rozpoczynały  się od zapoznania się z historią dziewczynki o imieniu  Vashti. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki, a także obejrzały krótki filmik o tytułowej „Kropce”. Kolejnym punktem była nauka piosenki orazza bawa z kropką. Dzieci także mogły wykonać zdjęcie w kropkowej „Foto budce”. Potem były zabawy z chustą animacyjną oraz tworzenie prac plastycznych z wykorzystaniem kropek.

    Czytaj więcej
  • Pisk Orła - Wojna

    dodano dnia: 8 listopada 2024 / 19:49

    Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej w Jurgowie przygotowali akademię, podczas której z ogromnym przejęciem przedstawili spektakl pt: „Pisk Białego Orła”. Fabuła spektaklu została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I wojny światowej przeżywała wymarsz ojca i jednego z synów na front. Symbolem Polski był BIAŁY ORZEŁ, którego „głos- pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwalał tracić nadziei na wolność i niepodległość”. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Szczególną uwagę skupiał główny bohater przedstawienia Orzeł. Artyści wielokrotnie na scenie nawiązywali do literatury i poezji okresu zaborów, podkreślając głęboki patriotyzm Polaków. Wymieniano nazwiska wielkich pisarzy, poetów, malarzy, muzyków: Sienkiewicza, Orzeszkowej Prusa, Żeromskiego, Konopnickiej, Mickiewicza, Paderewskiego, Matejki. Opowieść wzbogacona była pięknymi piosenkami wkomponowanymi w treść losów patriotycznej chłopskiej rodziny. Pieśnią przewodnią były słowa: „Sto dwadzieścia trzy - tyle lat w niewoli. Młodzi artyści przepięknie „odświeżyli nam pamięć tamtych dni”. Akademia, którą przygotowali wspólnie z wychowawcami dostarczyła wielu emocji. Spektakl wszystkim się bardzo podobał, a dowodem na to były gromkie brawa. Była to przepiękna żywa lekcja historii.

    Czytaj więcej
  • XIV edycja ŚDTM - 2024

    dodano dnia: 5 listopada 2024 / 21:28

    15 listopada w naszej szkole zostanie przeprowadzona akcja - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość również trudnych przypadków mnożenia.

    Kontynuujemy przygotowanie do akcji. Uczniowie przygotowują plakaty, rekwizyty i ozdabiają klasę tematycznymi dekoracjami. Najciekawiej udekorowana klasa zostanie nagrodzona. Przed egzaminami aktywnie przypominamy sobie tabliczkę mnożenia.

     „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana będzie w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami będą uczniowie wraz z nauczycielem, którzy tworząc komisje będą zaopatrzeni w losy i przepytają kolegów i koleżanki oraz dorosłych.



    Czytaj więcej
  • "Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym"

    dodano dnia: 28 października 2024 / 14:0

    Uczniowie klas 6-8 wzięli udział w Małopolskim konkursie recytatorskim "Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym". Do etapu gminnego a nastepnie wojewódzkiego zakwalifikowali się: Nadia Baran - klasa 8, Antoni Krupa - kasa 7, Magdalena Twardowska - klasa 8. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i udział.

    Czytaj więcej