• Akcja Tabliczka Mnożenia

    dodano dnia: 19 listopada 2024 / 17:40

    W dniu 15.11.2024r. uczniowie oraz pracownicy Szkoły przystąpili do akcji w ramach XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Podczas krótkich egzaminów, egzaminatorami byli uczniowie, którzy byli niezwykle zmotywowani pełnieniem ważnej funkcji egzaminatorów. Wszystko odbywało się pod opieką dwóch nauczycieli, którzy czuwali nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów. Uczniowie-EGZAMINATORZY zostali zaopatrzeni w losy i pisemnie przepytali kolegów i koleżanki. Ogółem z zadaniami zmagało się 119 uczniów  z klas 1-8 i 12 pracowników. Z całej grupy wyłoniono 61 Ekspertów Tabliczki Mnożenia, którym wręczono certyfikaty i odznaki. Wszyscy uczniowie w tym dniu mieli możliwość pracować z różnego rodzaju zadaniami i łamigłówkami. Przygotowując się do tego dnia pojawiły się informacje na korytarzach szkolnych, uczniowie powtarzali tabliczkę, wykonywali różne zadania i w swoich klasach przygotowywali okolicznościowe gazetki. Gratulujemy!!!

    Czytaj więcej
  • Międzynarodowy  Dzień Kropki

    dodano dnia: 19 listopada 2024 / 17:34

    Uczniowie kl. I-III przychodzili do biblioteki szkolnej na zajęcia związane z Międzynarodowym  Dniem  Kropki (każda klasa oddzielnie). Celem tych zajęć było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, zachęcenie ich do tworzenia i działania. Zajęcia rozpoczynały  się od zapoznania się z historią dziewczynki o imieniu  Vashti. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki, a także obejrzały krótki filmik o tytułowej „Kropce”. Kolejnym punktem była nauka piosenki orazza bawa z kropką. Dzieci także mogły wykonać zdjęcie w kropkowej „Foto budce”. Potem były zabawy z chustą animacyjną oraz tworzenie prac plastycznych z wykorzystaniem kropek.

    Czytaj więcej
  • Pisk Orła - Wojna

    dodano dnia: 8 listopada 2024 / 19:49

    Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej w Jurgowie przygotowali akademię, podczas której z ogromnym przejęciem przedstawili spektakl pt: „Pisk Białego Orła”. Fabuła spektaklu została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I wojny światowej przeżywała wymarsz ojca i jednego z synów na front. Symbolem Polski był BIAŁY ORZEŁ, którego „głos- pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwalał tracić nadziei na wolność i niepodległość”. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Szczególną uwagę skupiał główny bohater przedstawienia Orzeł. Artyści wielokrotnie na scenie nawiązywali do literatury i poezji okresu zaborów, podkreślając głęboki patriotyzm Polaków. Wymieniano nazwiska wielkich pisarzy, poetów, malarzy, muzyków: Sienkiewicza, Orzeszkowej Prusa, Żeromskiego, Konopnickiej, Mickiewicza, Paderewskiego, Matejki. Opowieść wzbogacona była pięknymi piosenkami wkomponowanymi w treść losów patriotycznej chłopskiej rodziny. Pieśnią przewodnią były słowa: „Sto dwadzieścia trzy - tyle lat w niewoli. Młodzi artyści przepięknie „odświeżyli nam pamięć tamtych dni”. Akademia, którą przygotowali wspólnie z wychowawcami dostarczyła wielu emocji. Spektakl wszystkim się bardzo podobał, a dowodem na to były gromkie brawa. Była to przepiękna żywa lekcja historii.

    Czytaj więcej
  • XIV edycja ŚDTM - 2024

    dodano dnia: 5 listopada 2024 / 21:28

    15 listopada w naszej szkole zostanie przeprowadzona akcja - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość również trudnych przypadków mnożenia.

    Kontynuujemy przygotowanie do akcji. Uczniowie przygotowują plakaty, rekwizyty i ozdabiają klasę tematycznymi dekoracjami. Najciekawiej udekorowana klasa zostanie nagrodzona. Przed egzaminami aktywnie przypominamy sobie tabliczkę mnożenia.

     „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana będzie w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami będą uczniowie wraz z nauczycielem, którzy tworząc komisje będą zaopatrzeni w losy i przepytają kolegów i koleżanki oraz dorosłych.



    Czytaj więcej
  • "Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym"

    dodano dnia: 28 października 2024 / 14:0

    Uczniowie klas 6-8 wzięli udział w Małopolskim konkursie recytatorskim "Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym". Do etapu gminnego zakwalifikowali się: Nadia Baran - klasa 8, Antoni Krupa - kasa 7, Magdalena Twardowska - klasa 8. Wszystkim dziękujemy za udział. Laureatom etapu szkolnego życzymy dalszych sukcesów!

    Czytaj więcej
  • Powiatowy Konkurs Literacki ,,Praca Ratowników TOPR"

    dodano dnia: 28 października 2024 / 13:48

    Uczniowie klas VII- VIII wzięli udział w Powiatowym Konkursie Literackim "Praca Ratowników TOPR". Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIII Wiktoria Janeczek zajęła 1 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

    Czytaj więcej
  • Spotkanie integracyjne przy grillu

    dodano dnia: 22 października 2024 / 19:58

    Złota polska jesień nie tylko zachwyca pięknymi widokami, ale zachęca również do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W dniu dzisiejszym uczniowie z kl. IVA, IVB oraz V uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym przy grillu. Pogoda dopisywała, dzieci świetnie bawiły się na placu zabaw oraz grały w piłkę nożną. Miały również możliwość wybiegania się, wyhasania i spędzenia ze sobą wspaniałych chwil. Po wspólnych zabawach z apetytem zajadały pieczone kiełbaski i inne przekąski piknikowe przygotowane przez mamę jednego z uczniów. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie grilla. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie spotkanie.

    Czytaj więcej
  • Klasa 5 w Dolinie Białego

    dodano dnia: 18 października 2024 / 14:23

    W dniu 16 października klasa V w ramach programu edukacyjnego pn. „Bliżej Tatr” organizowanego przez TPN, uczestniczyła w wycieczce do Doliny Białego, gdzie podziwiali piękno jesiennych Tatr. W czasie zajęć  prowadzonych przez przewodnika tatrzańskiego pana Tomasza Zająca, uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto dbać o przyrodę. 

    Czytaj więcej
  • Ślubowanie klasy 1

    dodano dnia: 18 października 2024 / 14:18

    Ślubowanie klasy 1.  Zapraszamy do galerii.

     

    Czytaj więcej
  • Warte zapamiętania

    dodano dnia: 15 października 2024 / 22:37

    14 października odbyły się warsztaty dla uczniów, podczas których dzieci poznały pracę służb ratowniczych i zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie naszej Szkoły poznali doświadczonego ratownika górskiego, pana Łukasza Migiel, który opowiedział o swojej pracy, zasadach bezpiecznego zachowania się w górach, a także zapoznał uczniów z wyposażeniem apteczki turystycznej i zademonstrował udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym.

    W trakcie spotkania ze strażakami OSP w Jurgowie, naczelnik Michał Dudzik wraz z kolegą przybliżyli uczniom, na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie  wypadku, czy pożaru. Utrwalono numery alarmowe 998 i 112 oraz zapoznano się z informacjami  w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów, ale pomaga również ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Największą radość sprawiło uczniom obejrzenie z bliska wozów strażackiego oraz zapoznanie się z ich wyposażeniem. Dzieci mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym sprzętem strażackim. Podczas spotkania mieli również okazję nie tylko poznać specyfikę pracy strażaków ale również umundurowanie strażackie tj. mundur, hełm strażacki, maski do zadaąń specjalnych, butle z tlenem oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują.

    Ratownik Medyczny, Pan Mariusz Martinczak wraz z kolegą, opowiedział dzieciom o swojej pracy, pokazał wnętrze karetki oraz wytłumaczył, do czego służą poszczególne przedmioty. Podczas spotkania ratownicy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia oraz kiedy i jak powiadomić służby ratownicze oraz jak udzielać pierwszej pomocy do momentu przybycia karetki.

    Czytaj więcej
  • 14 października

    dodano dnia: 14 października 2024 / 19:50

    Z okazji dnia Komisji Edukacji Narodowej życzymy wszystkim pracownikom szkoły, przede wszystkim dużo sukcesów zawodowych, zdrowia i pociechy z uczniów oraz radości z wykonywanej pracy. 

    W tym dniu uczniowie naszej szkoły przygowali uroczystą akademię, na której zaoprezentowali swoje zdolności artystyczne podkreślając wżność pracy nauczyciela i dziękując za trud jej wykonywania.

    Czytaj więcej
  • Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska

    dodano dnia: 30 września 2024 / 15:27

    Uczniowie klas 4-6 godnie reprezentowali Naszą Szkołę w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej. Wszyscy bawili sie wysmienicie!!!

    Czytaj więcej
  • „Bliżej Tatr”

    dodano dnia: 30 września 2024 / 15:9

    W dniu 27 września klasy VII i VIII w ramach programu edukacyjnego pn. „Bliżej Tatr” organizowanego przez TPN, uczestniczyły w wycieczce do Doliny Kościeliskiej, gdzie zwiedzały podziemny świat Jaskini Mroźnej w Dolinie Kościeliskiej. Również uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach w Archiwum Planety Ziemia prowadzonych przez przewodnika tatrzańskiego pana Tomasza Zająca. Wszyscy fantastycznie spędziliśmy czas i dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy.

    Czytaj więcej
  • "Świat Jaskiń"

    dodano dnia: 17 września 2024 / 19:50

    Wspaniałe miejsca i zapierająca dech w piersiach przyroda wypełniły czas klasom czwartym, którzy mogli odkryć tajemnicę Jaskini Mroznej w Tatrzańkim Parku Narodowym. Wycieczkę rozpoczęliśmy od Tatrzańskiego Archiwum Planety Ziemia, nowoczesnego centrum edukacyjnego, zlokalizowanego przy wejściu do malowniczej Doliny Kościeliskiej. Jest to żywe archiwum, które łączy naukę o przyrodzie z nowoczesnymi technologiami, aby przekazać wiedzę w sposób angażujący dla każdego odwiedzającego. Spotkanie z przewodnikiem rozpoczeliśmy od przypomnienia zasad obowiązujących w TPN, zachowaniu bezpieczeństwa na szlakach oraz zmiennych warunkach atmosferycznych podczas tatrzańskich wędrówek. Dowiedzieliśmy się o świecie jaskiń i obejrzyliśmy film a następnie wyruszyliśmy na szlak widący wprost do Jaskini Mroźnej. W Dolinie Kościeliskiej dotarliśmy do rozwidlenia zielonego i czarnego szlaku, przeszliśmy przez mostek na potoku a ścieżka prowadząca prosto w górę,  doprowadziła nas  do jaskini. Wejście do jaskini rozpoczęliśmy 10 metrowym obudowanym tunelem, który doprowadził nas do schodów, za nimi wąska szczelina, za nią kolejne schody i pozostałe etapy jaskini: „Zwalisko” i „Biały Chodnik”, „Komora Złomisk”, „Wielka Komora”, która jest największą salą w jaskini, za nią małe jeziorko a za nim niewielkie przeszkody – przejście trzema przekopami, gdzie przechodzimy mocno pochyleni. Jeszcze kilka metrów i wyszliśmy z jaskini a następnie po stromych drewnianych schodach wróciliśmy do Doliny Koscieliskiej. Nasza przygoda na długo pozostanie w naszej pamięci. wycieczka wiele nas nauczyła i na pewno jeszcze wrócimy na teren TPN zgłębiając wiedzę na jego temat i przemierzając kolejne szlaki. 

    Czytaj więcej
  • Gra terenowa z okazji 100-lecia śmierci hrabiego Władysława Zamoyskiego

    dodano dnia: 16 września 2024 / 22:27

    W piątek 13 września, przedstawiciele klas trzecich i czwartych wraz z opiekunami wzięli udział w grze terenowej z okazji 100-lecia śmierci hrabiego Władysława Zamoyskiego, zorganizowaną przez Szkołę Podstawową w Brzegach, której patronuje ten wielki darczyńca. W czasie różnorodnych zadań, w dwóch grupach, wykonywanych na trasie do Morskiego Oka i na Kalatówki uczniowie poznawali historię Podhala i Spisza, szczególnie historię sporu o Morskie Oko i wykupie ziem oraz rozwoju Zakopanego i okolic. Zadania były wymagające, ale zapał i determinacja naszych uczestników wzięły górę i uczniowie dzielnie radzili sobie z kolejnymi wyzwaniami. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, świetnie się bawiliśmy i dowiedzieliśmy się w bardzo ciekawy sposób o ważnych rzeczach związanych z naszym regionem. Natomiast w piątek 20 września, przedstawiciele klas szóstych, siódmych i ósmych wraz z opiekunami pokonywali te same trasy, rozwiązując zadania i dobrze się bawiąc z kolegami ze szkół z Gminy Bukowina Tatrzańska.

    Czytaj więcej
  • Pierwszy dzień roku szkolnego

    dodano dnia: 2 września 2024 / 18:31

    Wszystkich zgromadzonych uczniów, rodziców, a także grono pedagogiczne, po wakacyjnej przerwie przywitali uczniowie z naszej szkoły, którzy wspólnie z Panią Elą Madeja przygotowali bogaty program artystyczny pt. "Każdy ma Talent". Jak co roku Pani Dyrektor Bogumiła Ciągwa przywitała wszystkich zebranych a w szczególności pierwszoklasistów, dla których rozpoczęła się nowa, edukacyjna przygoda. Po spotkaniu ogólnym uczniowie udali się ze swoimi wychowawcami do swoich klas.

    Wszystkim dzieciom życzymy wielu sukcesów i satysfakcji ze zdobywanej wiedzy !

    Czytaj więcej
  • Inauguracja Roku Szkolnego

    dodano dnia: 30 sierpnia 2024 / 16:16

    Dyrektor Szkoły w Jurgowie informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się w poniedziałek 2.09.2024r. O  godzinie 8:00 w Kościele Parafialnym w Jurgowie zostanie odprawiona Msza Święta, po której spotykamy się w sali gimnastycznej Szkoły na uroczystej akademii, a następnie w klasach z wychowawcami.

     

    Czytaj więcej
  • Wakacje

    dodano dnia: 22 czerwca 2024 / 14:56

    Życzymy wszystkim bezpiecznych i spokojnych wakacji.

    Korzystajcie z własnej mądrości, którą posiadacie.

    Niech wszystkie podróże i przygody kończą się szczęśliwymi powrotami do rodzinnych domów.

    Liczymy, iż we wrześniu spotkamy się w murach tej szkoły.

    Udanego wypoczynku!

    Czytaj więcej
  • "To były piękne dni" - uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024

    dodano dnia: 21 czerwca 2024 / 13:42

    Rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca.
    Był to czas bardzo pracowity, ale zarazem też niezwykle owocny – nasi uczniowie zdobywali cenną wiedzę i nowe umiejętności równocześnie rozwijając swoje pasje, talenty i działając na rzecz innych ludzi. 21 czerwca 2024r., społeczność uczniowska zebrała się po raz ostatni w tym roku szkolnym. Pani Dyrektor Bogumiła Ciągwa, gratulując wszystkim sukcesów, wręczyła wyróżnienia i nagrody tym spośród uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce.  Podziękowanie skierowała również w stronę rodziców, za wspieraliście swoich pociech w codziennym trudzie, bo bez niego i wspólnej troski o dobro każdego dziecka i szkoły niewiele moglibyśmy osiągnąć. Szczególne miejsce w harmonogramie tej uroczystości zajęła klasa ósma, kończąca edukację w naszej szkole. Były wspomnienia chwil spędzonych w murach naszej szkoły, podziękowania oraz życzenia dalszych sukcesów dla naszych Ósmoklasistów. Nie zabrakło również  wystąpienia uczniów klasy siódmej, którzy jak co roku w naszej szkole się przyjęło odśpiewali ECHO - czyli jak ich zapamiętali. Ważną częścią uroczystości było wręczenie przez Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska listów gratulacyjnych oraz nagrodód za świadectwa z wyróżnieniem dla Absolwentów naszej szkoły. W tym ważnym dla wszystkich dniu wychowawcy wręczyli świadectwa swoim wychowankom a następnie Absolwenci wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami spotkali się w klasie na wspólnym poczęstunku.
    Drodzy Absolwenci, mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole na zawsze pozostanie w Waszej pamięci. Trzymamy kciuki i życzymy Wam powodzenia w nowych szkołach. Wszystkim uczniom Ażyczymy udanych wakacji!!!

    Czytaj więcej
  • Tradycja szkoły - "Chrzest klasy 7"

    dodano dnia: 21 czerwca 2024 / 13:42

    Tradycją naszej szkoły jest przepustka dla klasy 7 do klasy 8, która jest poprzedzona "Chrztem klasy 7". W tym roku szkolnym siódmoklasiści musieli zmierzyć się z trzema zadaniam. Najpierw musieli zjeść lub wypić gotowy produkt i odgadnąć co to było, następnie znależć ukryty przedmiot w wyznaczonym miejscu i również odgadnąć co to jest. Na zakończenie musieli nałożyć przygotowany balsam jajeczny na ręce i odpocząć w salonie pięknośći, czyli na trawie w słońcu. Wszystkie zadania wykonywali z zakrytymi oczami. Egzamin zdany wsyzscy awansowali. Dopełnieniem spotkania była prezentacja drinków z dwutlenkiem węgla w postaci stałej, w wykonaniu Ludwika Gizaka i jego mamy. Wyśmienite trunki smakowały wszystkim. 

    Czytaj więcej