• Egzaminy ósmoklasisty 2023

  dodano dnia: 23 maja 2023 / 20:41

  Egzamin ósmoklasisty w terminie głównym jest przeprowadzony zgodnie z harmonogramem od 23 do 25 maja (wtorek-czwartek) 2023 roku.

  Wyniki egzaminu ósmoklasisty ogłoszone zostaną 3 lipca 2023 r. w systemie ZIU dostępnego na stronie www.wyniki.edu.pl.

  Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, przeprowadzanym z 3 przedmiotów wyłącznie w formie pisemnej. Oznacza to, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę podstawową. Egzamin przeprowadzony jest na podstawie wymagań egzaminacyjnych zamiast podstawy programowej.

  Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, ponieważ nie jest określony minimalny próg zdawalności. Arkusze egzaminacyjne zawierają zarówno zadania zamknięte oraz otwarte, a za rozwiązanie zadań maksymalnie będzie można uzyskać 105 punktów. W zależności od przedmiotu czas trwania egzaminu ósmoklasisty waha się od 90 do 120 minut.

  Szczegółowe informacje dotyczące egzaminu na stronie www.oke.krakow.pl

  W naszej szkole w tych dniach tylko w innych godzinach siódmoklasisci piszą egzaminy próbne. 

  Czytaj więcej
 • Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2023

  dodano dnia: 23 maja 2023 / 21:2

  Gratulujemy uczniom uzyskanych wyników w konkursie Kangur Matematyczny 2023.

  Osoby, które uzyskały wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

  Żaczek - klasa 2: Anna Rusnak, Nicola Haniaczyk

  Maluch - klasa 4: Barbara Machaj

  Kadet - klasa 7: Aleksandra Malec

  Kadet - klasa 8: Piotr Wojtas, Jan Machaj

  Serdecznie gratulujemy.

  Czytaj więcej
 • Centrum Nauki i Zmysłòw

  dodano dnia: 23 maja 2023 / 21:50

  W dniu 4 mają uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Krakowie w ramach projektu

  Nowoczesna Edukacja Drogą do Sukcesu.

  Uczniowie wzięli udział w zajęciach w Centrum Nauki i Zmysłòw Womai.

  Czytaj więcej
 • Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

  dodano dnia: 23 maja 2023 / 21:42
  W dniu 27 i 28 kwietnia odbył się Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców
  o Puchar Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska dla uczniów 4-8.
   
  III miejsce - drużyna chłopców klasy 7-8
  V miejsce - drużyna dziewczyn klasy 7-8
  VI miejsce- drużyna chłopców klasy 4-6
  IV miejsce - drużyna dziewczyn klasy 4-6
   
  Gratulujemy!
  Czytaj więcej
 • Majowe Święta

  dodano dnia: 28 kwietnia 2023 / 11:55

  Z okazji 1,2 i 3 maja uczniowie klas 4 i 5 przygotowali uroczystą akademę, przybliżając wszystkim w ciekawy sposób znaczenie tych dni. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

  Czytaj więcej
 • Sprzątanie Świata

  dodano dnia: 24 kwietnia 2023 / 7:43

  „Sprzątanie świata” to ogólnoświatowa inicjatywa, która ma na celu oczyszczenie środowiska naturalnego z odpadów i śmieci. Przeprowadzana jest co roku i angażuje ludzi na całym świecie. W dniu 21.04.2023r uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji promowania zachowań ekologicznych, zwracając uwagę na ważność dbania o nasze środowisko naturalne. Wspolne zbieranie śmieci zmniejsza nasz negatywny wpływ na środowisko.

  Czytaj więcej
 • Wesołego Alleluja!

  dodano dnia: 5 kwietnia 2023 / 11:46

    Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei,
     czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w dobro człowieka.
  Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość,
  pokój oraz wzajemną życzliwość.
   By stały się źródłem wzmacniania ducha.

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy

  Szkoły Podstawowej w Jurgowie

   

  Czytaj więcej
 • Balladyna

  dodano dnia: 5 kwietnia 2023 / 12:2

  Uczniowie klas 4-8 mogli podziwiać zdolności uczniów naszej szkoły, którzy wcielali się w role postaci "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Spektakl był rewelacyjny. Gratulujemy!

  Czytaj więcej
 • II Maraton Tenisa Stołowego

  dodano dnia: 30 marca 2023 / 12:7

  Uroczysty Apel i wręczenie medali i dyplomów dla najlepszych.

  Czytaj więcej
 • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

  dodano dnia: 16 marca 2023 / 18:2

  Od kilkunastu lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Jurgowie biorą udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest obecnie najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

  Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich a rozgrywany jest w pięciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:
  "Żaczek"     klasy 2 szkół podstawowych;
  "Maluch"     klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
  "Beniamin"  klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
  "Kadet"       klasy 7 i 8 szkół podstawowych;
  "Junior"      klasy 1 i 2 liceów i techników, szkoły branżowe I stopnia
  "Student"  klasy 3 i 4 liceów, 3, 4 i 5 techników, szkoły branżowe II stopnia.
  Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez międzynarodową komisję. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. 16 marca uczniowie z klas 2-8 wzięli udział w kolejnej edycji wielkiego matematycznego testu. Czekamy na wynki.

  Czytaj więcej
 • Targi Edukacyjne „KOMPAS KARIERY”

  dodano dnia: 14 marca 2023 / 21:21

  15 marca 2023r. uczniowie klas 7 i 8  brali udziału w Targach Edukacyjnych „KOMPAS KARIERY” organizowanych w Szkole Leśnicy - Groniu, pod patronatem Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska Andrzeja Pietrzyka. Podczas Targów zaprezentowały się szkoły ponadpodstawowe, które przygotowały stoiska z ulotkami, prezentacjami, warsztatami oraz wytworami różnego rodzaju prac związanych z specyfiką placówki.Przedstawiciele Szkół z Nowego Targu, Zakopanego i Tymbarku prowadzili z uczniami rozmowy i wyjaśnienia przedstawiając ofery swoich szkół. Dodatkowo w czasie trwania targów do dyspozycji uczniów byli doradcy zawodowi Powiatowego Urzędu Pracy i Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Zakopanem.Wszyscy wrócili zadowoleni a spotkanie było dla uczniów bardzo owocne i przydatne.

  Czytaj więcej
 • XIX Spartakiada Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Biegowym

  dodano dnia: 7 marca 2023 / 18:27

  W dniu 7 marca nasza Szkoła wraz ze Szkołą Podstawową w Rzepiskach organizowała dla uczniòw szkòł Gminy Bukowina Tatrzańska już XIX Spartakiadę Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Biegowym. Jak co roku jest to dla nas wielkie wydarzenie, ponieważ od kilku lat jesteśmy w czołòwce najlepszych szkòł w tej pięknej ale jak zarazem wyczerpującej dyscyplinie sportowej. W tym roku swoje zmagania zakończyliśmy na II miejscu. Nasz cel na przyszły rok to oczywiście złoto, ponieważ to będzie już jubileuszowa spartakiada. Więc trenujemy już od dziś!!! Na tym sezon zimowy uznajemy za zakończony. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom, dziadkom, ktòrzy chętnie pomagali i sprawowali opiekę nad naszymi reprezentantami podczas wszystkich zawodów zimowej spartakiady!!! Dziękujemy.

  Czytaj więcej
 • Gminne Zawody w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.

  dodano dnia: 3 marca 2023 / 21:3

  Nasza szkoła zajęła III miejsce w Zimowej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Gminy Bukowina Tatrzańska - narty zjazdowe. Gratulujemy!!!

  Czytaj więcej
 • XIX SPARTAKIADA DZIECI I MŁODZIEŻY W ŁYŻWIARSTWIE SZYBKIM

  dodano dnia: 14 marca 2023 / 20:53

  SP Jurgów - III MIEJSCE W SPARTAKIADZIE DZIECI I MŁODZIEŻY W ŁYŻWIARSTWIE SZYBKIM.

  Czytaj więcej
 • Szkolne Zawody w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.

  dodano dnia: 27 lutego 2023 / 21:48

  Zawody szkolne, podczs których wyłoniono najlepszy do etapu gminnego.

  Czytaj więcej
 • GMINNY TURNIEJ SZACHOWY

  dodano dnia: 23 lutego 2023 / 19:38
  20 lutego 2023r. reprezentacja naszej szkoły w składzie Bartłomiej Gajdzis, Krzysztof Madeja, Jakub Harnik, Franciszek Wojtas, Aleksandra Malec i Potr Wojtas uczestniczyli w Gminnym Turnieju Szachowym. Cieszy fakt, że wzrasta zainteresowanie wśród uczniòw naszej szkoły tą królewską grą z roku na rok. Pomimo, że to statyczna gra, to emocji nie brakowało. Wyłoniono zwycięzców w każdej grupie wiekowej, a wyniki przedstawiają się następująco:
  I miejsce Piotr Wojtas - kategoria III II miejsce Franciszek Wojtas- kategoria II III miejsce Krzysztof Madeja- kategoria I
   
   
   
   
  Czytaj więcej
 • Wyjazd na łyżwy

  dodano dnia: 23 lutego 2023 / 19:14

  Głównym celem szkolnego wyjazdu było propagowanie sportów zimowych, integracja młodzieży szkolnej oraz oczywiście dobra zabawa. Dla większości uczniów nie był to pierwszy wyjazd ale byli i tacy, którzy po raz pierwszy zmierzyli się z lodową taflą lodowiska. Nie obyło się oczywiście, bez drobnych upadków ale entuzjazm jaki towarzyszył uczniom podczas jazdy łagodził drobne potknięcia. Nowicjuszom w nauce jazdy na łyżwach oprócz opiekunów pomagały zaprzyjaźnione „pingwiny”, które w tym dniu również wybrały się na lodowisko. Uczniom dopisała nie tylko pogoda lecz również dobry humor. Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy w tych dniach dbali, aby wycieczka była udana.

  Czytaj więcej
 • "Żyj Sportowo Pomagając Innym"- akcja charytatywna

  dodano dnia: 23 lutego 2023 / 19:8

  Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej, która polega na wypożyczeniu szkolnego sprzętu do narciarstwa biegowego i pokonaniu dowolnej ilości kilometrów podczas aktywności sportowej. Sprzęt można wypożyczyć na okres ferii zimowych (200zł) oraz na weekendy (25zł). Cały dochód z akcji zostanie przekazany dla Kamilki Gil z Szaflar, która choruje na SMA. Akcja trwa od 27.01 do 31.03.2023r. Pamiętajmy, dobro wraca 🙂 Zapraszamy!!! nauczyciel wych. fizycznego - J. Hodorowicz-Rabiańska oraz Samorząd Uczniowski z opiekunem - Elżbieta Madeja

  Czytaj więcej
 • Niech żyje bał!!!

  dodano dnia: 23 lutego 2023 / 18:38

  Karnawał, to czas radości, zabaw i wspólnego biesiadowania. Już od dawna wiadomo, że nie tylko dorośli, ale także i dzieci lubią tańczyć, dlatego też zabawa karnawałowa jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń w życiu szkoły. W tym roku organizatorami balu karnawałowego były klasa 5 i 6 wraz z wychowawcami. Na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas 1-3 oraz 4-8. Tylu piłkarzy, piratów, bohaterów z bajek i filmów, księżniczek, wróżek itd. nie zobaczymy podczas żadnej innej zabawy, jak tylko karnawałowej! Te niesamowite postacie bawiły się przy fantastycznej muzyce serwowanej przez DJ Marcina i DJ Wojtka – absolwentów naszej szkoły. Uczniowie gościli się przy syto zastawionych przez rodziców stołach oraz brali udział w różnych konkursach i atrakcjach. Jedną z nich była karnawałowa fotobudka, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Na uwagę również zasługuje występ taneczny uczniów klasy 8, którzy w choreografii hip-hopowej, wystąpili jak by to były eliminacje do You Can Dance. Po kilku wspólnie spędzonych godzinach każdy młody człowiek powrócił do domu z uśmiechem na twarzy.

  Patrząc na zadowolone buzie, chciałoby się krzyknąć: Niech żyje bal!

  Czytaj więcej
 • Gminny konkurs "Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa"

  dodano dnia: 3 stycznia 2023 / 19:56

  Uczniowie naszej szkoły pod opieką ks. Piotra Kosakowskiego wzięli udział w gminnym konkursie "Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa", organizowanym przez Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”. Celem konkursu było wykonanie przestrzennej szopki bożonarodzeniowej z uwzględnieniem elementów tradycji Bożego Narodzenia, architektury oraz ornamentyki regionu. Było warto, zajęliśmy III miejsce. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do powstania tego pięknego dzieła.

   

  Czytaj więcej