Oświęcim i Wadowice

28 maja ósmoklasiści wzięli udział w klasowej wycieczce do Pszczyny i Oświęcimia. W Pszczynie, na Górnym Śląsku zwiedzali piękny barokowy pałac , dawną rezydencję magnacką. Auschwitz- Birkenau to największy niemiecki obóz koncentracyjny i ośrodek zagłady, największy symbol ludobójstwa. W latach 1940–1945 zginęło tu ponad 1,1 miliona osób różnych narodowości, w tym około 750 tysięcy Polaków. Zwiedzanie tego największego cmentarza na świecie, miejsca gdzie „ Ludzie ludziom zgotowali ten los” było dla wszystkich uczniów głębokim przeżyciem, refleksją nad kruchością ludzkiego życia i nad wielką wartością jaką jest pokój.