Gra terenowa z okazji 100-lecia śmierci hrabiego Władysława Zamoyskiego

W piątek 13 września, przedstawiciele klas trzecich i czwartych wraz z opiekunami wzięli udział w grze terenowej z okazji 100-lecia śmierci hrabiego Władysława Zamoyskiego, zorganizowaną przez Szkołę Podstawową w Brzegach, której patronuje ten wielki darczyńca. W czasie różnorodnych zadań, w dwóch grupach, wykonywanych na trasie do Morskiego Oka i na Kalatówki uczniowie poznawali historię Podhala i Spisza, szczególnie historię sporu o Morskie Oko i wykupie ziem oraz rozwoju Zakopanego i okolic. Zadania były wymagające, ale zapał i determinacja naszych uczestników wzięły górę i uczniowie dzielnie radzili sobie z kolejnymi wyzwaniami. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, świetnie się bawiliśmy i dowiedzieliśmy się w bardzo ciekawy sposób o ważnych rzeczach związanych z naszym regionem. Natomiast w piątek 20 września, przedstawiciele klas szóstych, siódmych i ósmych wraz z opiekunami pokonywali te same trasy, rozwiązując zadania i dobrze się bawiąc z kolegami ze szkół z Gminy Bukowina Tatrzańska.