Konkursy z języka słowackiego w roku szkolnym 2023/2024

W roku szkolnym 2023/2024 nasza Szkoła wzięła udział w trzech konkursach z języka słowackiego.

W konkursie recytatorskim „Dzień poezji i prozy słowackiej im. Františka Kolkoviča” uczniowie zajęli następujące wysokie lokaty:

Szymon Wojtyczka - I miejsce w kategorii poezja klas 5-8,

Franciszek Wojtas - II miejsce w kategorii poezja klas 5-8,

Bartłomiej Gajdzis - II miejsce w kategorii proza klas 1-4,

Nikola Haniaczyk - III miejsce w kategorii poezja klas 1-4,

Antoni Krupa - III miejsce w kategorii proza klas 5-8,

W konkursie wiedzy o Słowacji „Poznaj Słowację - ojczyznę swoich przodków” Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Nadia Baran (kl. 7), Franciszek Wojtas (kl. 6), Szymon Wojtyczka (kl.8), zdobywając III miejsce.

W konkursie plastycznym „Piękno słowackiego stroju ludowego” organizowanym przez czasopismo „Život” Aleksandra Malec z klasy 8 zdobyła - I miejsce w kategorii klas 5-8, Magdalena Sołtys z klasy 5 - IV miejsce w kategorii klas 5-8, Antonina Sarna z klasy 4 - IV miejsce w kategorii klas 1-4, Maja Kikla z klasy 3b - VII miejsce w kategorii klas 1-4.

Nagrodzono również prace: Aleksandry Trzop z kl. 1, Anieli Gajdzis z kl. 2, Zuzanny Trzop z kl. 3b, Barbary Machaj z kl. 5, Nadii Baran, Klaudii Sołtys i Magdaleny Twardowskiej z kl. 7

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.