Tym razem Górny Śląsk

W dniach 28 -29 maja 2024 klasy 4 i 5 wzięły udział w dwudniowej wycieczce na Górny Śląsk. Pierwszym punktem programu była największa w Europie wystawa budowli z klocków LEGO w Gliwicach, na której nasi uczniowie mieli okazję podziwiać rekordowej wielkości budowle z całego świata, interaktywne eksponaty i postacie w naturalnych rozmiarach. Na koniec czekało na nich mnóstwo klocków do tworzenia własnych budowli. Kolejnym miejscem była Bajka Pana Kleksa w Katowicach - dziecięcy świat pełen przygód, miejsce, gdzie dzieci uczyły się poprzez zabawę, balansowały pomiędzy fantazją i nauką, odkrywały świat, łączyły ze sobą kulturę, edukację i zabawę. ​Drugi dzień wycieczki należał do Kopalni Guido - Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu, gdzie uczniowie przeżyli niezwykłą przygodę łączącą prawdziwe doświadczenie kopalni z zabawą i nauką. Pod ziemię zjechali autentyczną szolą, taką samą, jaką używają górnicy na czynnych kopalniach a następnie, wyruszyli w swoją podziemną wędrówkę. Opowieści naszych przewodników przeniosły ich na chwilę do początku XX wieku. Poznali zagrożenia czyhające na górników pracujących pod ziemią, a dzięki multimedialnym efektom niemal „poczuli” je na własnej skórze. Worek samodzielnie wykopanego węgla był największym trofeum i pamiątką z wycieczki. Podróż zakończyli przejażdżką kolejką górniczą. Wycieczka na długo zapadnie w naszej pamięci.