Nauka języka w nietradycyjny sposób.
Język słowacki od kuchni to wspólne przyrządzanie i degustacja potraw po wspólnej analizie przepisów kulinarnych. Przygotowanie naleśników, gofrów, sałatki owocowej, czy innego deseru, to nietradycyjny sposób na naukę języka słowackiego, doskonalenie umiejętności kulinarnych i językowych, nauka współpracy w grupie i kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych.

Matematyka potęguje, kiedy uczeń działania na liczbach sprawnie wykonuje. Uczniowie na lekcjach matematyki, zajęciach rewalidacyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych rozwijali  swoje umiejętności matematyczne poprzez gry karciane Czarna liczba. Ułamki, liczby rzymskie, tabliczka mnożenia, czy potęgowanie przez zabawę wcale nie są takie trudne.

W szkole nuda nigdy się nie uda, czyli o kreatywnych sposobach spędzania wolnego czasu. Jednym ze sposobów na wyciszenie, relaks, ćwiczenie szarych komórek i jednocześnie doskonalenie umiejętności z zakresu motoryki małej jest układanie klocków Lego. To świetna zabawa a zarazem swego rodzaju wyzwanie intelektualne.

Mistrz dobrych manier. Nauka stołowania i do stołu nakrywania była celem zajęć rewalidacyjnych. Dla utrwalenia zasad zachowania i nakrywania do stołu warto pobawić się zarówno w gościa, jak i gospodarza przyjęcia.