Laboratoria przyszłości

Uczniowie klasy 5-7 mieli okazję po powrocie z wakacji sprawdzić swoje umiejętności matematyczne podczas gry „Piramida matematyczna”. Tabliczkę mnożenia, dzielenie oraz dodawanie i odejmowanie ćwiczyli nie tylko na matematyce, ale również na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych.

Uczniowie klasy 4 doskonalili umiejętności pamięciowego wykonywania czterech działań na liczbach naturalnych układając domina matematyczne.

Przygotowanie zdrowego i szybkiego posiłku lub deseru to połączenie przyjemnego i pożytecznego, wiedzy i umiejętności zarówno kulinarnych, jak i matematycznych. Uczniowie ćwiczyli umiejętność zważenia, odmierzenia składników, wykonania przepisu zgodnie z przepisem a efekt jest po prostu słodki! Zajęcia rewalidacyjne w laboratorium przyszłości, to jedna z ulubionych form pracy naszych uczniów.

W dniu 24 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie klasy 3A zrobili kanapki w kształcie misia. Wszystkie kanapki zostały samodzielnie zrobione przez dzieci przy użyciu własnej wyobraźni. Wyglądały pięknie i wszystkim smakowały wybornie.

Uczniowie czekają na tę chwilę cały rok. Staje się to już naszą tradycją. Tak właśnie pachną święta.