Tradycja Szkoły - Szkolne Spotkanie Opłatkowe

Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją szkoły są coroczne spotkana opłatkowe, przedstawienia jasełkowe oraz wspólne kolędowanie. Ten czas dostarcza oglądającym wielu wrażeń i wzruszeń. Szczególnych przeżyć dostarczają przedstawienia prezentowane przez uczniów. W ten sposób uczniowie swoją obecnością niosą radość i szczęście wszystkim zgromadzonym. Za każdym razem wszyscy aktorzy z wielkim przejęciem, zaangażowaniem i wdziękiem odgrywają swoje role. Na scenie goszczą aniołowie i pasterze. Zgodnie z tradycją do Dzieciątka przybywają Trzej Królowie. Można zatem po raz kolejny wspólnie przeżywać historię Maryi i Józefa sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to przyszedł na świat Zbawiciel, niosąc całemu światu miłość i pokój.

Ponadto uroczystą atmosferę przedświątecznych dni tworzą też klasowe spotkana opłatkowe. Organizowane są one przez nauczycieli przy dużym wsparciu rodziców. Przy pięknie udekorowanych stołach zasiadają uczniowie i wychowawcy, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia bożonarodzeniowe i zaśpiewać kolędy. Spotkania te przebiegają w miłej i życzliwej atmosferze. Znikają wszelkie nieporozumienia, a nastaje zgoda i wzajemna życzliwość.

Po zakończonych spotkaniach wszyscy udają się do domów z głębokim przekonaniem, że:

„Wigilia to nie tylko czas,  gdy jest prezentów moc, to nie tylko czas,  gdy potraw sto na stole. Lecz Wigilia to przepiękny czas, Bożonarodzeniowy czas, gdy siedzimy wszyscy w kole, i mamy bliskich przy stole.”