XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką.

W naszej szkole uczniowie, pod opieką nauczycieli, wcielali się w role egzaminatorów i przepytywali z tabliczki mnożenia. Po "Egzaminie" wszyscy zmagali się z zagadkami i łamigłówkami matematycznymi. Bardzo ciekawe okazały się również Przypowieści matematyczne, dzięki którym można zapamiętać i zrozumieć matematykę obrazowo, wykorzystując wyobraźnię.  Całą akcją kierowały wyznaczone osoby a była ona również widoczna na kolorowych  dekoracjach w klasach i na korytarzach szkolnych .

„Egzamin” składał się z dwóch części i opierał się na losach o różnym stopniu trudności. Każdy, kto napisał i odpowiedział na 5 pytań z losu, otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz odznakę i imienny certyfikat. W naszej szkole ekspertami zostało 38 uczniów. To nie tylko powód do dumy, ale i motywacja do dalszego doskonalenia swojej matematycznej wiedzy.

Zwycięzcom GRATULUJEMY‼!