Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Od kilkunastu lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Jurgowie biorą udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest obecnie najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich a rozgrywany jest w pięciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:
"Żaczek"     klasy 2 szkół podstawowych;
"Maluch"     klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
"Beniamin"  klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
"Kadet"       klasy 7 i 8 szkół podstawowych;
"Junior"      klasy 1 i 2 liceów i techników, szkoły branżowe I stopnia
"Student"  klasy 3 i 4 liceów, 3, 4 i 5 techników, szkoły branżowe II stopnia.
Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez międzynarodową komisję. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. 16 marca uczniowie z klas 2-8 wzięli udział w kolejnej edycji wielkiego matematycznego testu. Czekamy na wynki.