„Cała Polska czyta dzieciom”

28 października nasza szkoła po raz drugi wspólnie ze szkołą z sąsiedniej miejscowości uczestniczyła w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie czytających na przerwie. Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja informacyjna o wydarzeniu odbyła się dwa tygodnie wcześniej. Bibliotekarz koordynował przedsięwzięcie wspólnie z wychowawcami. Uczniowie  samodzielnie dokonywali wyboru książek. Czytali wspólnie lub indywidualnie przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 126 uczniów, pracowników szkoły i nauczycieli. Celem akcji jest m.in. propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdym miejscu i o każdej porze.   Zachęcamy do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu, ale traktujmy to również jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego. Akcja rozbudziła zainteresowania czytelnicze wśród uczniów. Na korytarzach można spotkać czytających uczniów podczas przerwy lub w świetlicy szkolnej (po akcji).  Okazało się, że wspólne czytanie może dać wiele radości i sprawić wiele przyjemności. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania.