Międzynarodowy Konkurs „Dzień poezji i prozy słowackiej im. Františka Kolkoviča”

Dnia 3 czerwca 2022 w świetlicy Koła TSP w Łapszach Wyżnych odbył się konkurs recytatorski pt.: „Dzień poezji i prozy słowackiej im. Františka Kolkoviča”. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów w kategoriach klas 1-4 i klas 5-8. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Milena Ziemianek – II miejsce, proza
Julia Tatar – II miejsce, proza
Bartłomiej Gajdzis – wyróżnienie, poezja
Piotr Wojtas – wyróżnienie, proza
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

W czasie konkursu zostały rozdane również nagrody z konkursu plastycznego organizowanego przez czasopismo Život. Tematem tegorocznego konkursu była Bratysława – stolica Słowacji – jej zabytki i historia. Nagrody i wyróżnienia w tym konkursie otrzymali:
- w kategorii klas 1-4: Stanisław Budz (14. miejsce); Kinga Trzop, Krzysztof Madeja, Milena Plucińska - wyróżnienia

- w kategorii klas 5-8: Milena Ziemianek (12. miejsce), Szymon Wojtyczka (14. miejsce), Grzegorz Twardowski, Nadia Baran - wyróżnienia