Narodowe Święto Niepodległości - świętujmy razem!

Narodowe Święto Niepodległości ma celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W naszej szkole corocznie uroczyście upamiętnialiśmy rocznicę jej odzyskania jednak w tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, niestety nie mogliśmy świętować z całą wspólnotą szkolną. Mimo trudności uczniowie naszej szkoły upamiętnili tę uroczystość. Każda klasa wykonała dekorację na drzwiach do swojej sali. 10.11.2021r. Poczet Flagowy maszerował przez korytarze naszej szkoły, a następnie o godz. 11.11 wspólnie śpiewaliśmy hymn państwowy, każda klasa w swojej sali lekcyjnej.  Ten dzień był okazją do tego aby uczniowie naszej Szkoły - zwycięzcy i wyróżnieni w XVII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM „Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie”, łącząc się on-line zaprezentowali swoje wiersze patriotyczne. Uczniowie ubrali się tego dnia w stroje galowe, podczas zajęć  rozmawiali o symbolach narodowych, Józefie Piłsudskim i jego roli w odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Harcerze złożyli znicze i wiązankę na grobie żołnierza AK na miejscowym cmentarzu. Cieszymy się, że mimo trudności udało nam się zaakcentować tą piękną i ważną dla Polaków uroczystość.