Bliżej Tatr

W dniu 04.11.2021 r. uczniowie klasy II brali udział w zajęciach organizowanych przez TPN. W trakcie zwiedzania ekspozycji CEP TPN dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta żyją w lesie i na łące, a jakie- wysoko w górach. Poznały odpowiedzi na pytania, czym zwierzęta się żywią, jak spędzają zimę i czy zimowy sen niedźwiedzia jest rzeczywiście bardzo głęboki. Podczas zajęć dzieci uczyły się nie tylko, które pasma gór zamieszkałe są przez jakie zwierzęta ale również poprzez gry edukacyjne nauczyły się skakać jak kozice, biegać jak sarenki. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego należy dbać o porządek w górach  oraz  o tym, co należy zabrać ze sobą podczas wycieczek w wyższe partie gór. W trakcie zajęć wyjaśniło się:  kto i dlaczego zdarł płaty kory z drzewa, kto porozrzucał łuski z szyszek, a kto pozostawił tropy układające się w sznureczek. Dzieci zachwycone były zarówno prowadzącą zajęcia Panią Elżbietą jak również wspaniale przygotowaną ekspozycją.