XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października uczniowie naszej szkoły brali udział w XI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób oraz być okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. „Tabliczkowa wiedza” była sprawdzana podczas krótkich egzaminów ze znajomości tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie wraz z nauczycielem. Tworząc specjalne Komisje sprawdzali poprawność tabliczki swoich kolegów i koleżanek. Mimo wielu emocji jakie wywołał u uczniów egzamin, mieli jeszcze okazję zmierzyć się z zagadkami i łamigłówkami związanymi z tabliczką. Nasza akcja pokazała, że podobnie jak w ubiegłym roku mamy w szkole wielu ekspertów tabliczki mnożenia. Zwycięzcom gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy do zabawy w przyszłym roku szkolnym.