Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte, dzięki któremu uczniowie  moga uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. W ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki Laboratoria Przyszłości, w naszej szkole  nauczyciele prowadzą zajęcia od roku szkolnego 2022/2023. Szczegółowe informacje w zakładce - Nasza Szkoła - Labolatoria Przyszłości.