Projekt pt.: „Nowoczesna edukacja drogą do sukcesu”

Projekt „Nowoczesna edukacja drogą do sukcesu” będzie realizowany w okresie od 2020-07-01 do 2022-06-30 i jego głównym celem jest wzrost kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności na rynku pracy u uczniów objętych projektem oraz zniwelowanie deficytów u uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, poprzez realizację zajęć dodatkowych i specjalistycznych jak również podniesienie kompetencji zawodowych  nauczycieli  w naszej Szkole. Szkoła zostanie wyposażona w pomoce dydaktyczne i sprzęt informatyczny oraz będzie udzielała pomocy uczniom w rozwoju kompetencji kluczowych, organizacji zajęć wyrównawczych dla uczniów z problemami edukacyjnymi i wsparała uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W ramach projektu założono:

1.  Rozwijanie kwalifikacji zawodowych nauczycieli w SP w Jurgowie: proces nauczania oparty na metodzie eksperymentu (szkolenie dla nauczycieli matematyki i przedmiotów przyrodniczych), diagnostyka psychologiczno-pedagogiczna, prowadzenie procesu indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi, wykorzystanie w nauczaniu e-podręczników bądź e-zasobów/ e-materiałów dydaktycznych, stworzonych dzięki środkom EFS latach 2007-2013 i 2014-2020, które zostały dopuszczone do użytku szkolnego przez MEN, poprawa kompetencji wychowawczych nauczycieli.

2. Rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych oraz wsparcie uczniów z SPE w SP w Jurgowie na zajęciach rozwijających uzdolnienia z j. angielskiego, dydaktyczno-wyrównawczych z j. angielskiego, rozwijających zainteresowania z j. niemieckiego, dydaktyczno-wyrównawczych z matematyki, rozwijających uzdolnienia z matematyki, rozwijających uzdolnienia z informatyki, rozwijających uzdolnienia z przyrody, dydaktyczno-wyrównawczych z chemii, rozwijających uzdolnienia z geografii, dydaktyczno-wyrównawczych z fizyki, rozwijających uzdolnienia z biologii oraz korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych i terapeutycznych dla uczniów z SPE.

Zajęcia odbywać się będą zgodnie  z ustalonym harmonogramem.

Materiały do pobrania:

Regulamin projektu i rekrutacji - .doc