Obchody Święta Niepodległości

10 listopada br. uczciliśmy dzień odzyskania niepodległości zwany Narodowym Świętem Niepodległości. Uczniowie klasy IV i V wspólnie z wychowawcami przygotowali montaż słowno - muzyczny pod tytułem "POCIĄG DO WOLNOŚCI". Na poszczególnych stacjach uczniowie przedstawiali historię odzyskania niepodległości i recytowali utwory patriotyczne. Całość była przeplatana prezentacją multimedialną i utworami muzycznymi, jak: „Przybyli ułani”, „Legiony”, „Piechota”, „Rota”. Na koniec wszyscy wspólnie odśpiewali hymn narodowy. Akademia zakończyła się utworem „Gdzie te kwiaty z tamtych lat” i słowami: ”My mamy dziś szczęście dorastać w wolnym kraju. Pamiętamy jednak o tym, że przodkom winniśmy pamięć,  a ojczyźnie – miłość”.