Czytanie na przerwie

26 października nasza szkoła po raz drugi wspólnie z szkołą z sąsiedniej miejscowości uczestniczyła w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie czytających na przerwie. Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja informacyjna o wydarzeniu odbyła się dwa tygodnie wcześniej. Dziewczynka z aktywu bibliotecznego przygotowała plakat reklamujący tę akcję. Bibliotekarz koordynował przedsięwzięcie wspólnie z wychowawcami. Uczniowie  samodzielnie dokonywali wyboru książek. Ruch w tym dniu w bibliotece był duży, gdyż niektórzy uczniowie zapomnieli przynieść sobie książek.  Akcja rozpoczęła się od rana i trwała cały dzień. W klasie I nauczyciel czytał uczniom książkę, a w pozostałych klasach uczniowie czytali  indywidualnie przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Klasa III b czytała książki w środowisku naturalnym, natomiast III a (gdzie większość to piłkarze), czytała na boisku szkolnym. Uczniowie klasy III b z tej okazji przygotowali gazetkę o książce.  Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 141 uczniów, pracowników szkoły i nauczycieli. Celem akcji jest m.in. propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdym miejscu i o każdej porze. Zachęcamy do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu, ale traktujmy to również jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania.