Kalatówki jesienią

Piękna jesienna pogoda zachęca do wyjść na łono natury. W środę 4 października 2023 uczniowie klas 4-6 wspólnie z wychowawcami wzięli udział w wycieczce krajoznawczej na Kalatówki. Towarzyszyły im również mamy, czuwając nad ich bezpieczeństwem. Pani przewodnik podczas wędrówki przekazywała uczniom informacje i ciekawostki oraz wskazywała najciekawsze miejsca. W drodze na polanę odwiedzili Pustelnię Świętego Brata Alberta oraz kaplicę Świętego Krzyża. Godzinny odpoczynek na Polanie Kalatówki oraz posiłek na świeżym powietrzu zregenerował siły uczniów, więc żwawo wyruszyli w drogę powrotną. Wyjściu sprzyjała piękna pogoda i dobre nastroje uczniów. Podziwiając piękno naszej okolicy, uczniowie miło spędzili wspólnie czas.