Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie

25 października nasza szkoła przystąpiła do   II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Do tej akcji przyłączyliśmy się po raz pierwszy. Zanim jednak przystąpiliśmy do niej rozwieszono plakaty promujące to wydarzenie. Wzięły w nim udział wszystkie klasy. Każda klasy zorganizowała sobie przerwy wg własnego pomysłu. Klasy starsze zrobiły gazetkę klasową i plakaty. Natomiast uczniowie klas I-IV przebrali się za  różne postaci bajkowe, babcie, dziadków oraz upodobniły się do postaci z książek: Mikołajek i Akademia Pana Kleksa. W tym dniu czytali wszyscy w różnych pozycjach stojąc, siedząc i leżąc. Kto umiał czytał sam, a kto jeszcze nie potrafił słuchał nauczyciela albo kolegów. Przeprowadzono konkurs na najciekawsze zdjęcie. Wszystkie dzieci były zadowolone. Czytało 117 uczniów i 10 nauczycieli. Było wspaniale. Komisja konkursowa za najciekawsze zdjęcie uznała zdjęcie nr 55.