X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia.

W ten piątek, w klasach III - VIII, zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia.

Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 10 pytań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Warto zatem, by to matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

W dniu tym, poprzez wspólną zabawę, połączyliśmy się z ludźmi na całym świecie.

Do akcji włączyło się bowiem kilka tysięcy szkół z różnych krajów świata.

Chcemy więc propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki.

Trzeba pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie.

Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy egzaminatorom i ich asystentom oraz wszystkim uczestnikom.